Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd P1137

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Po podłączeniu VAG-a wywala mi taki błąd:

17545 Fuel Trim: Bank 1 (Add)

P1137 - 002 - System too rich

Czy ktoś z Was może pomóc z tym czymś?

Auto raczej pracuje równo, nie ma falowania obrotów etc. Ogólnie nie zaobserowałem nic, co zwróciłoby moją uwagę.

Jedynie spalanie trochę większe niż wcześniej.

Proszę o pomoc, dzęki.

Opublikowano

Jakby mieszanka zbyt bogata, czyżby sonda ?

Opublikowano
  • Autor

Chyba jestem jedyny co ma taki problem.

Opublikowano

Przyczyną zbyt bogatej mieszanki może być albo Sonda albo przepływomierz.

Jeśli masz Vaga możesz sprawdzić w blokach prawidłowe działanie elementów.

Nie dalej jak wczoraj, widziałem temat o diagnostyce dokładnie takiego silnika jak twój, w którym kolega opisywał dokładnie diagnostykę układu dolotowego. Jak znajdę to podrzucę.


Przyczyną zbyt bogatej mieszanki może być albo Sonda albo przepływomierz.

Jeśli masz Vaga możesz sprawdzić w blokach prawidłowe działanie elementów.

Nie dalej jak wczoraj, widziałem temat o diagnostyce dokładnie takiego silnika jak twój, w którym kolega opisywał dokładnie diagnostykę układu dolotowego. Jak znajdę to podrzucę.

Prosz http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337354-20-alt-podstawowa-diagnostyka-silnika/

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Mateusz. Sprawdziwłęm te bloki VAGiem ale ja zielony jestem w tym, nie ogarniam tego.

Tam jest napisane, że z grupy 32 można już wiele się dowiedzieć. U mnie wygląda to tak:

-4.7 % Adaptation (Idle) Bank 1 Sensor 1

10.9 % Adaptation (Partial) Bank 1 Sensor 1

Wszystko to robiłem na uruchomionym silniku. Wczesniej rozgrzanym do 90 stopni.

Opublikowano

U ciebie jest mieszanka bogata -4.7 % Adaptation (Idle) Bank 1 Sensor 1 jest to sporo za dużo, wartośc powinna być jak najbliższa zeru.

Kolega Kamil dokładnie opisał co może być powodem takiego stanu. A więc:

- lejącym wtryskiwaczu

- za wysokim ciśnieniu paliwa

- stale otwartym zaworze elektromagnetycznym zbiornika węgla aktywnego

- uszkodzonym przepływomierzu

- zabrudzonej sondzie lambda lub uszkodzeniu jej podgrzewania

- złych wskazaniach z czujnika temperatury cieczy chłodzącej G62

W grupie 002, masa zasysanego powietrza powinna wynosić 2.0 do 4.5 g/s.

Zacznij od próby wyczyszczenia przepływomierza.

Opublikowano
  • Autor

W grupiue 2 mam takie coś:

760/min Obroty silnika

17.3 % Engine Load

3.06 ms Injection Timing

2.94 g/s Mass Air Flow Sensor (G70)

Jutro z rana jade na garaż i sciagne przepływke do czyszczenia. Zrobie pomiary na nowo i zobaczymy co dalej.

Przy okazji posprawdzam nieszczelności oraz injectory czy nie ma wycieków.

Zastanawiam sie czy nie wykrecic sonde i ja przeczyscic tez.

Czyujnik temperatury cieczy był wymieniany jakos rok temu takze powinien byc ok.

Zawór elektromagnetyczny nie wiem gdzie to jest ale sie dowiem.

Jutro napisze czy udało sie wyeliminować problem. Dzieki wielkie za pomoc, zycze miłego dnia.

Opublikowano

Powodzenia ;)

Opublikowano
  • Autor

Witam. Własnie wróciłem z garazu i zrobione :)

Wymieniłem sonde sprawdziłem logi i jest OK chyba.

Grupa 32:

z lewej jest 1.5% z prawej 0.0%

Tylko nie wiem dalej czy sa u mnie dwie sondy czy tylko ta jedna.

Tak czy siak działa wszystko ok :)

Opublikowano

w grupie 32 patrz na wskazania po przejechaniu minimu 100 km bo dopierwo wtedy one sie ustabilizuja. a poaztyym zeby stwierdzic czy wszystko jest okej zrob logi dynamiczne z kanalow2+31+33 i bedzie duzo wiadomo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.