Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wspomaganie nie działa w jednym kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,jestem nowy więc na początku prosiłbym o wyrozumiałość a jeśli temat był już gdzieś opisywany o przekierowanie mnie bo sam podobnego tematu nie znalazłem. Mianowicie posiadam Audi A4 B6 2,0 benzyna 130 km z 2002r i teraz przejdzmy do opisu usterki :D mianowicie na zimnym silniku wspomaganie nie działa w jednym kierunku,mianowicie w lewo,jak ruszę i przejadę kila -kilkadziesjąt metrów wspomaganie zaczyna działać normalnie,w obu kierunkach,dodam,że nie wydziela żadnych niepokojących dzwięków,zbiorniczek z płynem jest pełny, co zauważyłem to jak silnik jest zimny i odkręce korek płynu nie widać a po zagrzaniu płynu jest po korek, zwruciłem na to uwagę po przeglądnięciu forum gdzie pisaliście,że taki problem może wystąpiś z powodu małej ilości płynu, pojechałem kupiłem odpowiednu płyn,odkręcam korek a tam pełno,po korek. Czy ktoś spotkał się z tego typu usterką, co mam zrobić żeby wspomaganie działało poprawnie :)

Pozdrawiam.

Opublikowano

wydaje mi się że zawór w maglownicy ci nie trzyma i płyn zamiast w maglownice wraca zpowrotem w zbiornik. Jeżeli to jest to (może ktoś mądrzejszy dopisze coś od siebie) to zawór kosztuje około 25zł w aso

Opublikowano
  • Autor

wydaje mi się że zawór w maglownicy ci nie trzyma i płyn zamiast w maglownice wraca zpowrotem w zbiornik. Jeżeli to jest to (może ktoś mądrzejszy dopisze coś od siebie) to zawór kosztuje około 25zł w aso

da się to samemu wymienić czy trzeba na warsztat? jak się da to gdzie go szukac :)

Opublikowano

Na sto procent nie jestem pewny ale jak masz wspomaganie to nie jest to wina pompy. Nie wiem jak jest w 2.0 ale może ją z kanału zobaczysz jest na przewodzie wchodzącym w maglownicę od pompy (są dwa przewody to ten kończący się spiralą). Jeżeli z kanału się nie dostaniesz to zdejmij lewe koło i tam gdzie maglownica wychodzi jest plastikowa zaślepka zdejmij ją i masz ten fragment maglownicy z przewodami jak na dłoni. Numer części 8E0422529

Opublikowano
  • Autor

Na sto procent nie jestem pewny ale jak masz wspomaganie to nie jest to wina pompy. Nie wiem jak jest w 2.0 ale może ją z kanału zobaczysz jest na przewodzie wchodzącym w maglownicę od pompy (są dwa przewody to ten kończący się spiralą). Jeżeli z kanału się nie dostaniesz to zdejmij lewe koło i tam gdzie maglownica wychodzi jest plastikowa zaślepka zdejmij ją i masz ten fragment maglownicy z przewodami jak na dłoni. Numer części 8E0422529

dzięki kolego za szybką odpowiedz,jak tylko bede miał wolne zaraz się za to wezme :)

Opublikowano

Spoko w ostateczności magiel masz padnięty lub któryś z przewodów stałych jest przytkany.Jeszcze pytanie sitko w zbiorniczku na swoim miejscu?? Układ nie zapowietrzony?? Jaki olej masz zalany?? Warto i tak wymienić zaworek bo jak ewentualnie oddasz magiel do regeneracji nikt nigdy tego zaworka nie wymienia a potem różne cuda się dzieją a koszt względnie niewielki

Opublikowano
  • Autor

Spoko w ostateczności magiel masz padnięty lub któryś z przewodów stałych jest przytkany.Jeszcze pytanie sitko w zbiorniczku na swoim miejscu?? Układ nie zapowietrzony?? Jaki olej masz zalany?? Warto i tak wymienić zaworek bo jak ewentualnie oddasz magiel do regeneracji nikt nigdy tego zaworka nie wymienia a potem różne cuda się dzieją a koszt względnie niewielki

Sitko czyste,nie ma żadnych zanieczyszczeń,jutro oddaje autko na wymianę rozrządu więc i wspomaganie mi sprawdzi ale z rozmowy zrozumiałem że gdyby układ był za powietrzony czy też zaworek zapchany to wspomaganie w ogóle by nie działało,nie wiem ile w tym prawdy ale coś w tym jest,czyżby kłamal bo nie chce zarobić ? zaczniemy od wymiany płynu,może pomoże ?

Opublikowano

tak a przez zużyty płyn nie działa ci wspomaganie w jedną stronę. Nie sądzę, przy starym płynie pompa głośniej by chodziła. Obawiam się, że u ciebie magiel do regeneracji. Zaworek ci podpowiedziałem, bo wiem, że zepsuty powoduje różne dziwne cuda, a drogi nie jest. I tak po regeneracji warto go zmienić. Może nie wie, że ten zaworek jest na przewodzie wysokiego ciśnienia nie na powrotnym z maglownicy. Jakby był na powrotnym i by nie działał to nie byłoby wspomagania, a skoro jest na wysokim ciśnieniu powoduje, że gdy pompa nie pracuje płyn zostaje w maglownicy. Jak zawiesi się i jest ciągle otwarty to będzie ci pracować ok. Postoi samochód kilka godzin i płyn zleci z magla. Układ się zapowietrzy i puki ciśnienie powietrza nie przepchnie to nie masz wspomagania. To są moje domysły po tym co ostatnio przeszedłem z moim i już analizowałem jak ten układ działa.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

tak a przez zużyty płyn nie działa ci wspomaganie w jedną stronę. Nie sądzę, przy starym płynie pompa głośniej by chodziła. Obawiam się, że u ciebie magiel do regeneracji. Zaworek ci podpowiedziałem, bo wiem, że zepsuty powoduje różne dziwne cuda, a drogi nie jest. I tak po regeneracji warto go zmienić. Może nie wie, że ten zaworek jest na przewodzie wysokiego ciśnienia nie na powrotnym z maglownicy. Jakby był na powrotnym i by nie działał to nie byłoby wspomagania, a skoro jest na wysokim ciśnieniu powoduje, że gdy pompa nie pracuje płyn zostaje w maglownicy. Jak zawiesi się i jest ciągle otwarty to będzie ci pracować ok. Postoi samochód kilka godzin i płyn zleci z magla. Układ się zapowietrzy i puki ciśnienie powietrza nie przepchnie to nie masz wspomagania. To są moje domysły po tym co ostatnio przeszedłem z moim i już analizowałem jak ten układ działa.

ja nie twierdzę,że nie masz racji,zobaczymy jutro rano czy coś się zmieniło,jak nie to będę szukał tego zaworka :) dzięki za podpowiedzi,jak usterka się utrzyma to bede pisał o wskazówki w zakresie lokalizacji tego zaworka ;)

Dobra,wymiana płynu w wspomaganiu nie pomogła,nadal rano muszę czekać na lewo skręt ? a więc tak,stojąc przodem do auta,od wspomagania wychodzą dwa przewody,jeden gruby i krótki,tam nie ma tego zaworku,rozumiem,że mam go szukać na tym cienkim co idzie w głąb silnika,byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu go,jakieś opisy czy zdjęcia?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

tak a przez zużyty płyn nie działa ci wspomaganie w jedną stronę. Nie sądzę, przy starym płynie pompa głośniej by chodziła. Obawiam się, że u ciebie magiel do regeneracji. Zaworek ci podpowiedziałem, bo wiem, że zepsuty powoduje różne dziwne cuda, a drogi nie jest. I tak po regeneracji warto go zmienić. Może nie wie, że ten zaworek jest na przewodzie wysokiego ciśnienia nie na powrotnym z maglownicy. Jakby był na powrotnym i by nie działał to nie byłoby wspomagania, a skoro jest na wysokim ciśnieniu powoduje, że gdy pompa nie pracuje płyn zostaje w maglownicy. Jak zawiesi się i jest ciągle otwarty to będzie ci pracować ok. Postoi samochód kilka godzin i płyn zleci z magla. Układ się zapowietrzy i puki ciśnienie powietrza nie przepchnie to nie masz wspomagania. To są moje domysły po tym co ostatnio przeszedłem z moim i już analizowałem jak ten układ działa.

ja nie twierdzę,że nie masz racji,zobaczymy jutro rano czy coś się zmieniło,jak nie to będę szukał tego zaworka :) dzięki za podpowiedzi,jak usterka się utrzyma to bede pisał o wskazówki w zakresie lokalizacji tego zaworka ;)

Dobra,wymiana płynu w wspomaganiu nie pomogła,nadal rano muszę czekać na lewo skręt a więc tak,stojąc przodem do auta,od wspomagania wychodzą dwa przewody,jeden gruby i krótki,tam nie ma tego zaworku,rozumiem,że mam go szukać na tym cienkim co idzie w głąb silnika,byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu go,jakieś opisy czy zdjęcia

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

tak a przez zużyty płyn nie działa ci wspomaganie w jedną stronę. Nie sądzę, przy starym płynie pompa głośniej by chodziła. Obawiam się, że u ciebie magiel do regeneracji. Zaworek ci podpowiedziałem, bo wiem, że zepsuty powoduje różne dziwne cuda, a drogi nie jest. I tak po regeneracji warto go zmienić. Może nie wie, że ten zaworek jest na przewodzie wysokiego ciśnienia nie na powrotnym z maglownicy. Jakby był na powrotnym i by nie działał to nie byłoby wspomagania, a skoro jest na wysokim ciśnieniu powoduje, że gdy pompa nie pracuje płyn zostaje w maglownicy. Jak zawiesi się i jest ciągle otwarty to będzie ci pracować ok. Postoi samochód kilka godzin i płyn zleci z magla. Układ się zapowietrzy i puki ciśnienie powietrza nie przepchnie to nie masz wspomagania. To są moje domysły po tym co ostatnio przeszedłem z moim i już analizowałem jak ten układ działa.

ja nie twierdzę,że nie masz racji,zobaczymy jutro rano czy coś się zmieniło,jak nie to będę szukał tego zaworka :) dzięki za podpowiedzi,jak usterka się utrzyma to bede pisał o wskazówki w zakresie lokalizacji tego zaworka ;)

Dobra,wymiana płynu w wspomaganiu nie pomogła,nadal rano muszę czekać na lewo skręt a więc tak,stojąc przodem do auta,od wspomagania wychodzą dwa przewody,jeden gruby i krótki,tam nie ma tego zaworku,rozumiem,że mam go szukać na tym cienkim co idzie w głąb silnika,byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu go,jakieś opisy czy zdjęcia

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

tak a przez zużyty płyn nie działa ci wspomaganie w jedną stronę. Nie sądzę, przy starym płynie pompa głośniej by chodziła. Obawiam się, że u ciebie magiel do regeneracji. Zaworek ci podpowiedziałem, bo wiem, że zepsuty powoduje różne dziwne cuda, a drogi nie jest. I tak po regeneracji warto go zmienić. Może nie wie, że ten zaworek jest na przewodzie wysokiego ciśnienia nie na powrotnym z maglownicy. Jakby był na powrotnym i by nie działał to nie byłoby wspomagania, a skoro jest na wysokim ciśnieniu powoduje, że gdy pompa nie pracuje płyn zostaje w maglownicy. Jak zawiesi się i jest ciągle otwarty to będzie ci pracować ok. Postoi samochód kilka godzin i płyn zleci z magla. Układ się zapowietrzy i puki ciśnienie powietrza nie przepchnie to nie masz wspomagania. To są moje domysły po tym co ostatnio przeszedłem z moim i już analizowałem jak ten układ działa.

ja nie twierdzę,że nie masz racji,zobaczymy jutro rano czy coś się zmieniło,jak nie to będę szukał tego zaworka :) dzięki za podpowiedzi,jak usterka się utrzyma to bede pisał o wskazówki w zakresie lokalizacji tego zaworka ;)

Dobra,wymiana płynu w wspomaganiu nie pomogła,nadal rano muszę czekać na lewo skręt a więc tak,stojąc przodem do auta,od wspomagania wychodzą dwa przewody,jeden gruby i krótki,tam nie ma tego zaworku,rozumiem,że mam go szukać na tym cienkim co idzie w głąb silnika,byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu go,jakieś opisy czy zdjęcia

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Panie i Panowie już nie wiem co robić z tym wspomaganiem,wszystko sprawne,nawet płyn wymieniłem a wspomaganie nadal nie działa w lewą stronę po dłuższym postoiu,mechanik podpiol kompa i w układzie kierowniczym wyskakuje błąd immo,wytłumaczył mi że to możliwe bo są czujniki elektryczne które mirza kąty itd, pojechałem do elektryka który mówi,że elektryka nie ma z wspomaganiem nic wspólnego bo wspomaganie jest mechaniczne, kochani,może jakieś pomysły?

Rozumiem,że nikt nie wie czy też nie spotkał się z podobną sytuację ?

Edytowane przez pingiel

Opublikowano

Chłopie pisałem ci co możesz zrobić i zrobiłeś to?? Nawet wyjaśniłem ci mój tok rozumowania. Jeśli to nie jest ten zawór to magiel do regeneracji. A elektryk ma racje wspomaganie nie jest w żaden sposób związane z czujnikami to czysto mechaniczny układ, a skoro twój mechanik ci takie bajki opowiada to albo chce cię naciągnąć albo mało wie o samochodach. Nowe wspomagania z pompami elektrohydraulicznymi, a i owszem mogą mieć związek z tym czujnikiem, ale patrząc na układ w b6 powinien tych bredni nie opowiadać. Na układzie wspomagania w b6 nie ma żadnego podłączenia elektrycznego nic ani jednego kabelka więc jak błąd immo ma coś chrzanić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.