Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Concert 2 problem z komunikacją CAN


Maciek0880

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z radiem ori concert 2. Po dłuższym czasie odlaczonego aku na radiu wyskoczylo Safe. Zawsze radio rozpoznawalo samochod i bez kodu działało. Teraz po podaniu kodu wlacza sie na 1 sek i gasnie. Po wlaczeniu ponownie safe. Na Vagu bez błędów na radiu. Radio dziala normalnie po odcieciu komunikacji CAN czyli dwóch przewodow Can-L i Can-H ale trzeba zawsze podac kod przy starcie no i nie działa co oczywiste sterowanie z kierownicy i wyswietlanie FIs. Jedynie co niepokojacego znalazlem to odrobina pleśni na plytce scalonej radia przy jednym ze scalakow.po oczyszczeniu wyglada dobrze. Bez komunikacji CAN wszystkie funkcje radia ok. Czy radio do wymiany? Czy jakas adaptacja?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do samochodu zamknij drzwi podepnij can wyłącz radio odczekaj około 1 minuty lub 2 i włącz radio podaj kod. Teraz odczekaj kolejną minute i włącz zapłon powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do samochodu zamknij drzwi podepnij can wyłącz radio odczekaj około 1 minuty lub 2 i włącz radio podaj kod. Teraz odczekaj kolejną minute i włącz zapłon powinno być ok

Nie pomaga. Chyba że coś źle robie. Każde nowe radio powinno powiązać się z samochodem po pierwszym podaniu poprawnego kodu. U mnie kod jest ok bo bez CAN radio się uruchomi po wpisaniu kodu, jednak po podpięciu CanH i L gaśnie wszystko, wyłącza się cąłkiem, po włączenie ponownie SAFE. Dodam jeszcze że jak zostawie CAN przy radiu to telefon działa i można rozmawiać przez zestaw bluetooh i głos leci przez radio, podświetlenie przycisków też włącza się po włączeniu świateł. Nie da się niestety uruchomić samego radia, płyty CD ani stacji radiowych... Wydaje mi się że padło radio, czy mogę coś jeszcze potestować? Czy jest sposób aby bez can nie resetowało się po wyłączeniu aby nie podawać kodu za każdym uruchomieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworka w gnieździe zasilania .

Gdy wyciągniemy wtyczke z zasilaniem z radia zworka zwiera i blokuje radio. Często zdarza się że zwiera przy włożonej wtyczce wtedy takie same objawy można spotkać... Dla potomnych

Edytowane przez Sebix13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...