Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki Xenon - kiedy wymienić ?


piotr0488

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkałem sie kilka razy z opinią , że żarówki xenon-owe z czasem święcą coraz słabiej - czy to prawda ? Audi a4 b8 z 2011r które posiadam to pierwszy samochód w ktrórym jest bixenon, patrząc na inne samochody z xenonem wydaje mi się że moje świecą słabiej - z tąd moje pytanie ... Czy zarówki xenon wymieniać co jakiś określony czas ? Czy poczekać aż sie przepali żarówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spotkałem sie kilka razy z opinią , że żarówki xenon-owe z czasem święcą coraz słabiej - czy to prawda ? Audi a4 b8 z 2011r które posiadam to pierwszy samochód w ktrórym jest bixenon, patrząc na inne samochody z xenonem wydaje mi się że moje świecą słabiej - z tąd moje pytanie ... Czy zarówki xenon wymieniać co jakiś określony czas ? Czy poczekać aż sie przepali żarówka ?

Ja ostatnio wymieniałem palniki, bo mi prawy padł (nagle) przy 195 300 km. Stare świeciły bo świeciły, ale jak dla mnie słabo jak na xenon. Kupiłem originały Osram 4300K (były zamontowane Phillipsy). Po wymianie na te nowe (wymiana samemy zajmuje ok. 15min.) i po ich "rozświeceniu" świecą jak prawdziwe xenony, bez do porównania ze starymi.Stare świeciły jakby na żółto, nowe na biało-niebiesko. W nocy jest totalna różnica. Dodam że za Osramy dałem 220 zł za sztukę.Powodzenia w oświetlaniu drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem palniki xenonowe się wypalają z czasem. Moje przy końcu żywota świeciły jak zwykłe żarówki H-cośtam. Po ich wyjęciu z lamp zobaczyłem, że szkło palnika jest przydymione (czarne). Może to jest przyczyna słabszego świecenia palników z biegiem czasu? Teraz po wymianie dopiero czuję moc xenonów. Jeżeli Tobie nie zależy na kasie to sobie wymień na nowe(obydwa) i tylko OSRAM(na necie czytałem,że Phillips-y są do bani). Na pewno będziesz zadowolony (na początku świecą tak sobie, ale dużo lepiej niż stare)(Po wypaleniu wspaniale). Jeśli Ci słabo świecą, to i tak Ci zaraz któryś palnik padnie. Mi padł nagle bez jakichkolwiek oznak(nie mówiąc o słabym świeceniu).Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat,od dzisiaj prawa strona swieci mi na fioletowo a po kilku min gasnie na fisie komunikat ze slabo swieci a pozniej zapala sie spalona zarowka na wyswietlaczu, padla zarnik czy przetwornica?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienilem stronami ale teraz pytanie czy zamieniam calosc czy tylko zarowki i jesli zarowki to jak je wymontowac z gniazda?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...