Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wtrysku jednego da się?


pudzians47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mój problem polega na tym że zauważyłem że z jednego wtryskiwacza wylatuje ON. Po sprawdzeniu okazało się że wtryski są dobre nie lają przede wszystkim tylko jeden jest nieszczelny i lepiej byłoby go wymienić (dodam że wyciek nie jest tragiczny nie zalewa pół silnika).

Moje pytanie czy da się wymienić jeden wtrysk (bo słyszę różne opinie) i czy wtrysk musi być kupiony ori w serwisie czy da się kupić ori (np bosch) poza serwisem-wiadomo taniej

czy znacie kogoś kto się takimi rzeczami bawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie wymienić 1 wtryskiwacz. Może być używka jeśli masz pewność że wtryskiwacz jest OK.

Tylko pamiętaj ze przypadku wymiany wtryskiwacza należy zapisać w sterowniku silnika wartość dopasowania wtryskiwacza który zakładasz. 7 znakowy indywidualny kod dopasowania jest wytłoczony na każdym wtryskiwaczu. Nie znaczy to oczywiście że bez tego kodu auto nie będzie działać ale może być np problem z rozjechanymi dawkami i korektami , nierówna praca itp.

Albo podjedź do jakiegoś zakładu specjalizującego sie w takich pracach , Może da sie naprawić wtryskiwacz, wymienić jakieś uszczelki.

Ja w Oplu 1.9 CDTI wymieniałem np same końcówki we wtryskach Boscha a auto odpaliło i jeździ do dziś bez kodowania wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pytanie tylko gdzie taki zaklad znajde może jakeś podpowiedzi?

Warszawa pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam się że we Warszawie nie ma problemu podaj adres.Zastanawiam się tylko czy jak pojade do gości co naprawią-regenerują wtryski czy oni mi nie pomogą nie chodzi mi tu o regeneracje ale może wiedzą jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam się że we Warszawie nie ma problemu podaj adres.Zastanawiam się tylko czy jak pojade do gości co naprawią-regenerują wtryski czy oni mi nie pomogą nie chodzi mi tu o regeneracje ale może wiedzą jak to zrobić

Zareklamuję inne forum, może mnie mod nie ubje :)

Wejdź na forum autokącik, znajdź usera "Radauskas" i popytaj go na priva co i jak. Zapytać nie zawadzi a może coś sie dowiesz.

To jego namiar http://www.wrmserwis.pl/ Robił mi ze 3 lata temu wtryski Boscha w Astrze 1.9 CDTI i do tej pory OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...