Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dołożona RNS-D - nie komunikuje się z VCDS, miga DIAG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem jak w temacie.

RNS-D dołożone, piny pozamieniane - włącza, świeci prawidłowo. Gala podpięta.

Problem z K-Bus. Podpięte przewodem z gniazda OBD (z przewodu zielonego z niebieskim paskiem).

Niestety - podczas każdej próby połączenia VCDS'em - miga przez chwilę DIAG na navi i nic.

W czym tkwi problem?
Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Klon. Myślisz, że w nim leży problem? W sumie też to podejrzewam..

Opublikowano

miganie diag to zrywane łączności jak masz zwkły kabel kkl to zobacz na vcds lite czy działa

Opublikowano
  • Autor

Mam kabel 'typowy pod VW-Tool' - będzie śmigał? Będę wdzięczny za jakiegoś linka pod VCDS lite na PW.

Opublikowano
  • Autor

Wina leżała w kablu. Udało się połączyć. Wyłączyłem tuner TMC.

Problem jest jednak z kodowaniem. Aktualne to 00207.

Nie grają tylne głośniki. Wyczytałem, że wobec tego powinno być 00507 - ale nie przyjmuje - dlaczego?
Auto bez systemu bose.

Opublikowano

jaki komunikat ? program full?


Kodowanie I gen

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)
Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)
1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)
2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu
5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)
1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne
+2 - zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Kodowanie II gen

Steuergerät Codierung (ab Modelljahr 2002)
STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07
0?xxx: Radiokonfiguration 4
0 - A8/A2
1 - A4 (B6)
2 - A6
3 - A4 (B6) Cabrio
4 - TT
5 - A3
0x?xx: Radiokonfiguration 3
+1 - Fader aus
+2 - Bose-Anzeige ein
+4 - Aktivverstärker abschalten bei Telefonanruf
0xx?x: Radiokonfiguration 2
+1 - Navigation
+2 - Telefon
+4 - SBS (Sprachbedienung)
0xxx?: Radiokonfiguration 1
+1 - Diversitybox
+2 - CD-Wechsler
+4 - Multifunktionslenkrad


00207 to prawidłowe kodowanie chyba ze nie masz głośników z tyłu to wtedy 00507

Edytowane przez Tom A4

Opublikowano
  • Autor

Czyli w sumie jakie powinno być kodowanie, dobrze myślę, że 00507? Przyjmuje każde, tj. 00107, 00207, 00307,00407 - ale 00507 nie chce przyjąć.

Program z Twojego linku.

Głośniki z tyłu są, ale nie grają.

Edytowane przez Rapik

Opublikowano

co masz w zakładce about ? 00507 nie przyjmie bo to kodowanie na bose jeśli dobrze pamiętam

Opublikowano
  • Autor

Yyyy a gdzie jej szukać tej zakładki? W VCDS'ie normalnym zawsze sam wyskakiwał dymek z możliwościami kodowania.

Opublikowano

pierwsza po lewej po odpaleniu vcds lite na samym dole obok exit

Opublikowano
  • Autor

Fully Registered / Activated

Opublikowano

No to ok wiec zostaje bledne podlaczenie bo kodowanie 00207 jest prawidlowe

Opublikowano
  • Autor

Druga RNS-D, również kodowanie 00207 - gra sam przód.

Podłączyłem na próbę zwykłe radio Alpine - grają wszystkie głośniki.

Jakieś propozycje?


Nikt, nic?

Opublikowano

zrób fotki złączy które masz w aucie

Opublikowano
  • Autor

Auto z 2001 roku. Nagłośnienie to 4 zwykłe głośniki więc kostki dochodzące do radia to tylko 2x iso.

Opublikowano

instalacja dłubana w audi tylne głośniki zasilane są ze wzmacniacza zobacz sam ze w rns-d nie ma wjscia na 4 głośniki tylko 2 przednie tył idzie ze wzmacniacza z żółtej mini iso musisz dołożyć wzmacniacz i instalacje i podpiąć tył pod wzmacniacz inaczej tył nie zagra

Opublikowano
  • Autor

Instalacja ori, nic nie było dłubane.

Opublikowano

no to musisz dokładać wzmaka inaczej tył nigdy nie zagra

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.