Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] klimatyzacja - grzeje tylko z nawiewów środkowych


cinek_19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przekopałem już całe forum i niestety przypadku takiego jak ja jeszcze nikt nie miał. Polega on na tym, że ogrzewanie jest ale tylko ze środkowych nawiewów z bocznych dmucha dużo chłodniejszym powiedziałbym zimnym powietrzem. Sprawdzona: klimatyzacja vag - brak błędów, nagrzewnica - płukana kilka razy, silniczek od klapy ciepło zimno chodzi, nie zacina się, na klimatroniku pod 1c jest 0 czyli ok. Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim przypadkiem lub może domyśla się czego to może być wina? Aha cały układ oczywiście prawidłowo odpowietrzony, termostat ok. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc gdyż borykam się z tym problemem już jakiś miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam zwykłym nawiewem ale czy na klimie czy bez niej grzeje tylko ze środkowych. Wydaje mi się, że już tylko wymiana nagrzewnicy mi pomoże. Wczoraj podłączyłem jeszcze raz vaga i zresetowałem nastawy i dalej bez sukcesu...

moim zdaniem jesli uszkodzona bylaby nagrzewnica to nie grzaloby w ogole a nie tylko ze srodkowych :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem...Dzisiaj zauważyłem że silniczek od klapy ciepło zimno nie reaguje na zmianę temperatury powyżej 24 stopni w górę, nie reaguje ponieważ jest już w pozycji maksymalnego otwarcia, zaś gdy zmieniam temperaturę z LO na 18 stopni to ramie silniczka wykona długie ok 2 cm przesunięcie, czy to normalne?, dodam że silniczek był już wyciągany i czyszczony, sprawdzany pod baterią i chodzi bez zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silniczkiem to Ci nie powiem jak jest.

A jakbyś miał nagrzewnicę trzepniętą to bys miał wszędzie zimne powietrze.

Może gdzieś kanały sa zapchane?? Czy intensywność nawiewów jest taka sama z bocznych jak i ze środkowych kratek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, intensywność nie jest taka sama, ze środkowych wieje mocniej. Zapchane kanały raczej też odpadają bo gdy zamknę środkowe nawiewy to powietrze bez problemu znajdzie ujście w kanałach bocznych.[br]Dopisany: 14 Listopad 2008, 15:34_________________________________________________Niestety nadal nic nie udało mi się zrobić z tym ogrzewaniem, zauważyłem natomiast że na kanele 57 na klimatroniku czyli wewn. temperatura czujnika g56 pokazuje mi cały czas "0". Czy może to być przyczyną takiego dziwnego dmuchania ciepłym powietrzem? Czy ten czujnik a właściwie jego awaria wpływa jakoś negatywnie na ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...