Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB zestaw: President Jimmy II + Telefunken Luna 8 + kilka pytań dot. instalacji


jan3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Dzisiaj kupiłem sprzęt jak w temacie :) Co myślicie o takim zestawieniu? CB będę używał na mieście, i poza miastem (ok. 70 km ekspresówki i niezbyt wymagającej drogi krajowej). Co do samego radia raczej wątpliwości nie mam, wydaje się być chyba złotym środkiem jeśli chodzi o relację cena/jakość. Choć.. yyy.. to moje pierwsze cb radio ;d jak podłączyć te gołe kabelki do gniazda zapalniczki? :D Innego typu podłączenie wydaje się dla mnie zbyt trudne :D

Co do anteny mam więcej pytań, niewiele na opakowaniu jest napisane, w internecie też wiele nie przeczyta się co o niej myślicie, ktoś korzysta? nie chciałem kupować mega długiej bo wtedy mi się to kojarzy jakby auto było zabawką zdalnie sterowaną wiecie jak po dywanie jeżdżą z 2 razy większymi od siebie antenami :D Chciałem coś gustownego niezbyt długiego ale w miarę dobrego. Szukałem w internecie parametru "długość fali" w/w anteny ale nigdzie nie mogę znaleźć i nie wiem czy ma 5/8, 1/2 czy może 1/4 :/

Gdy już uda mi się podłączyć wszystko jak wygląda strojenie anteny i inne czynności zanim zacznie się korzystać z cb?

Wybaczcie moją szeroką niewiedzę, po prostu nie miałem w żadnym poprzednim aucie cb :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z dolnej półki presidenta ale to wciąż president więc i tak w porównaniu z marketowymi CB będzie o niebo lepiej. Co do anteny to szału ni ma. Zasada jest jedna im dłuższy bat tym lepszy zasięg. Ja bym tego nie kupił.



jak wygląda strojenie anteny

Potrzebny reflektometr i nie radzę używać CB bez strojenia anteny



jak podłączyć te gołe kabelki do gniazda zapalniczki?

Folozofii nie ma. Jest tylko + i -

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez dostrojenia anteny nie da się za bardzo używać cb? bo raczej nie mam dostępu do reflektometru :/ z urządzenia można skorzystać u elektryka samochodowego czy gdzies indziej?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez dostrojenia anteny nie da się za bardzo używać cb? bo raczej nie mam dostępu do reflektometru :/ z urządzenia można skorzystać u elektryka samochodowego czy gdzies indziej?:/

Da się, nawet będzie działać ale można uszkodzić radio. Wpisz sobie CB serwis Lublin to znajdziesz kogoś kto wystroi antene pod Twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) już sobie upatrzyłem jedno miejsce ;) a jak wygląda podłączenie do zasilania - wiem o co chodzi z biegunami + i - tylko chodzi mi o kwestię zrobienia wtyczki to tego gniazdka mając jedynie czerwony i czarny kabelek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko chodzi mi o kwestię zrobienia wtyczki to tego gniazdka mając jedynie czerwony i czarny kabelek :/

Jakiego gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...