Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z przednimi wycieraczkami


grucha1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem na forum podobnego problemu lecz wszystkie, które znalazłem dotyczyły zatartych wycieraczek, natomiast mój problem jest trochę inny.

A mianowicie, problem dotyczy działania wycieraczek na pierwszym stopniu, gdy chodzą one w najwolniejszym trybie.

Co kilka ruchów wycieraczki zatrzymują się około 10 cm od podszybia i trzeba czekać kolejne kilka sekund aż znów ruszą, czyli wygląda to tak jakby co kilka ruchów wycieraczki zatrzymywały się i przy kolejnym ruchu znów się "bujają" i tak w kółko.

W innych tematach piszecie o zacierających się wycieraczkach - że chodzą wolniej bądź całkowicie się zatrzymują. W moim przypadku obawiam się że winą może być silniczek wycieraczek, lecz pewności nie mam dlatego proszę o pomoc, czy mieliście podobne sytuacje?

Dodam tylko że problem występuję tylko i wyłącznie na pierwszym trybie (najwolniejszym) a na innych (szybszych) problemu nie ma.

Mam nadzieje że wszystko w miarę jasno opisałem.

Proszę o odpowiedź, gdyż nie ukrywam jest to trochę uciążliwe :(

Pozdrawiam


Witam,

Ma ktoś pomysł co to może być? Czy winą jest wadliwy silniczek czy zatarcie się wycieraczek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że trzpienie się lekko przytarły, rozbierz mechanizm i sprawdź jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to przerabiałem, co prawda w innym aucie, ale myślę ze tu jest to samo. Musisz wyjąć mechanizm rozebrać go dokładnie przeczyścić i nasmarować porządnym smarem, głownie na trzpieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moim zdaniem trzeba rozebrać, wyczyścić i wymienić oringi na trzpieniach, które są powodem zacierania się wycieraczek w audi. Polecam to zrobić jak najszybciej, będzie mniejsze obciążenie dla silniczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...