Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka oil sensor i błąd 17947(P15390


ariel_90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem ze temat kontrolki oil sensor był już poruszany , pisałem o swoim problemie w jednym z starszych tematów ale nie odzyskałem żadnej odpowiedzi pewnie dlatego ze nikt nie czyta starych tematów wiec postanowiłem założyć nowy. Mam problem z konewką i napisem sensor. Jakiś czas temu zapalała mi się konewka z napisem minimum. Wymieniłem czujnik i problem z poziomem oleju znikł. Po 2 tygodniach od wymiany czujnika zapaliła mi się konewka z napisem sensor. Czytałem na forum kilka artykułów na ten temat i wyczytałem żeby sprawdzić okablowanie tego czujnika i tak zrobiłem ale wszystko z okablowaniem jest dobrze. Dodam ze jak auto postoi z jeden dzień i ponownie je odpalę konewka gaśnie ale po jakiś kilku kilometrach znowu się zapala. Wczoraj pojechałem do mechanika podłączyć auto pod komputer i pokazało mi kod błąd 179479 (p1539) na kompie pokazało ze to jakiś czujnik położenia sprzęgła?. Czy ten czujnik i ten błąd mogą mieć coś wspólnego z problemem dotyczącym zapalania się konewki z napisem sensor????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie, po wymianie oleju zapaliła się ta kontrolka. Okazało się, ze okablowanie niby było ok, ale przy próbie wyjęcia kostki z czujnika zerwał się jeden kabelek na wysokości wyjścia z czarnej otuliny (przy czujniku). Po odłączeniu wtyczki, rozcięcia kawałka otuliny ( była sztywna) okazało się, że następny przewód nie ma już otuliny na około 1 cm. Po naprawie kontrolka zgasła, błąd wykasowany i problem znikł.

Wymiana czujnika to ostateczność, poszukaj dokładnie czy oby nie masz tego samego co ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,jak trochę mrozy puszczą i będę miał chwile to sprawdzę jeszcze raz te okablowanie. A może jeszcze ktoś miał podobny problem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...