Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 20V ADR nie pracuje na wszystkie cylindry


darek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadamy audi z silnikiem 1.8 20V. Gdy silnik jest zimny nie pracuje na 1 i 4 cylinder. Wszystko ulega zmianie gdy auto ma temp 70st. Wtedy silnik pracuje równo na gazie jak i na bezynie. Wymienilem cewkę i świece i problem pozostał. Komputer nie wykrywa żadnych błędów. Obawiam się że mógł przeskoczyć mi pasek rozrządu... Pomoże ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ciśnienie gdy jest zimny.ja mam dokładnie tak samo i okazało się ze nie mam ciśnienia na 1 I 4 cylindrze.wypalone zawory.jak się rozgrzeje to cyka jak malina a jak jest zimny to cały klekota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w BFB miałem podobnie i okazało się, że mam zawory wyjebane. Głowica na śmietnik poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zaworów raczej odpada bo gdy nie pracuje na 1 i 4 cylinder nie ma tam również iskry. Ostatnio odwiedzilem paru mechaników... Każdy mówi co innego... Może to uszkodzony jakis czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zaworów raczej odpada bo gdy nie pracuje na 1 i 4 cylinder nie ma tam również iskry. Ostatnio odwiedzilem paru mechaników... Każdy mówi co innego... Może to uszkodzony jakis czujnik?

Mi czasem gasł i okazało się, że to komputer sterujący cewkami. Może on szwankuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały komputer to ECU.

Mówię ci zmierz ciśnienie na cylindrach.ja miałem.identycznie i okazało się ze na 1 miałem 3 bary a na 4 7 barów.oleju nie bierze wiec 99% zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały komputer to ECU.

Mówię ci zmierz ciśnienie na cylindrach.ja miałem.identycznie i okazało się ze na 1 miałem 3 bary a na 4 7 barów.oleju nie bierze wiec 99% zawory.

O popatrz :) Dzięki za info z ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to cisnienie ale watpie żeby to było przyczyną bo nie może to mieć nic wspólnego z zanikem iskry gdy auto jest zimne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...