Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne problemy z rozrzadem/fazatorem


Cin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz drugi raz trafia mi sie s4 BBK z problemem odczytu wartosci z jednego wałka rozrzadu ( prawego)


Czy ja mam takiego pecha, bo nie moge znależć podobnego problemu na necie:

Logi:

http://vaglog.pl/log_246698.html

http://vaglog.pl/log_246699.html

Obstawiacie bardziej fazator czy rozrzad. Silnik pracuje

I mam dosc wazne pytanie czy da sie wyjac fazator z góry. Bo sa rózne opinie w necie na ten temat. Mi chodzi czy to jest wykonalne, a nie czy bardzo trudne do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logach się nie znam, ale padnięty fazator wydaje charakterystyczny dźwięk przy odpalaniu (coś ala walenie). Sprawna eSka nie wydaje żadnych dźwięków przy odpalaniu. Zobacz jakie masz parametry w kanale 93. A fazator da się wyjąć z góry.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyzej grupe 93 pokazana, Z jednego fazatora jest brak odczytów. Mało która eska nie wydaje grzechotów przy rozruchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie zauważyłem :-D ale jak nie ma odczytu to padł czujnik który jest obok fazatora ;-) co do grzechotu to nie jest normalne i objawia awarię ;-)

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przerabiałem taki przypadek i ani czujnik, ani instalacja, ani komp nie był winny brakiem odczytu. Dlatego pytam bo dwa przypadki to juz cos dzwinego.
Do tego bład : 17748 daje duze prawdopodobieństwo uszkodzenia fazatora
Dla potomnych fajny film który potwierdza ze fazatory da sie wymieniac bez wyciagania silnika/skrzyni:



Już wiadomo, rozrząd przedstawiony na łańcuchu pośrednim. Blokady zamówione i do roboty.

Ps: Jak by ktoś potrzebował blokad, zapraszam jakoś się dogadamy

powód:

92df759bed8080fbmed.jpg


Auto uzdrowione, nowy rozrzad juz w aucie i dopiero teraz czuje jak powina jezdzic s4.

Czesci tragedi nie ma po dobrych znizkach skonczyło sie na 2500zł za rozrzad + uszczelki

PS: Jak by ktos szukał warszatu w Lubelszczyznie moge znajomego polecic co z nim robiłem.

Edytowane przez Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...