Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Pionner zamiast Gamma


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem sobie radio Pionner DEH=x5800BT zamiast oryginalnej Gammy. W sumie fabryczne radyjko grało nieźle ale posypały mi sie piksele i kupiłem niefabryczne. Mam radio ramkę i separator anteny który chcę podłączyć pod niebieski kabel od radia zasilający automatyczną antenę itd. Doczytałem też wątki o nie działaniu tylnych głośników w przyopadku zmiany radia fabrycznego na jakieś inne. Czy ten problem mnie tez dotyczy ? :D. Nie mam systemu BOSE ale na tylnym lewym głóśniku jest coś w stylu wzmacniacza. Widziałem różnego typu adaptery, jedne plug & play, w innych coś tam trzeba było z kabelkami pokonbinować. Proszę o pomoc i info czy idzie to jakoś DOBRZE zrobić bez tych adapterów. Mam jutro wolny dzień i chciałem go poświęcić na założenie tego radia bo w tygodniu nie dam rady :D Dzięki za pomoc i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim tylnym lewym głośniku ? Podłącz radio i będziesz wszystko wiedział, zobaczysz co będzie grało a co nie i sam sobie dobierzesz odpowiednie komponenty. Jeśli masz system bose lub nokię, to będziesz potrzebował adaptera na wszystkie głośniki lub na tył + sub. Jeśli nie masz aktywnego systemu podłączysz wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim tylnym lewym głośniku ? Podłącz radio i będziesz wszystko wiedział, zobaczysz co będzie grało a co nie i sam sobie dobierzesz odpowiednie komponenty. Jeśli masz system bose lub nokię, to będziesz potrzebował adaptera na wszystkie głośniki lub na tył + sub. Jeśli nie masz aktywnego systemu podłączysz wszystko :)

To fakt, jeszzcze nie podłączałem. Jeśli chodzi o tylne głośniki to mam nokia i nie na lewym ale na prawym mam jakieś dziwne coś :D Nie wiem jak to nazwać. Szkoda trochę bo nigdzie w niedziele takiego adaptera nie dostanę, jesli potrzebuje.

Pyt. 2 Do radia gamma wchodza 3 wtyczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=audi+a4+b5+subwoofer+nokia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicgrLtzK_KAhXGzRQKHU4pBr4Q_AUIBygB&biw=1920&bih=1040#imgrc=S2hgQw4VxhHiLM%3A

Takie coś? To system aktywny będziesz musiał na 90% kupić adapter na tył + sub

Ad.2

Jeśli masz aktywny system to 3 kostki, do jednej, tej trzeciej, będziesz musiał podpiąć adapter.

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=audi+a4+b5+subwoofer+nokia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwicgrLtzK_KAhXGzRQKHU4pBr4Q_AUIBygB&biw=1920&bih=1040#imgrc=S2hgQw4VxhHiLM%3A

Takie coś? To system aktywny będziesz musiał na 90% kupić adapter na tył + sub

Ad.2

Jeśli masz aktywny system to 3 kostki, do jednej, tej trzeciej, będziesz musiał podpiąć adapter.

Nie, takiego soobwofera to ja nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście ze nie masz bo masz sedana :-) .Ty kupujesz adapter uruchamiając tyl aktywny w audi bez bose i wszystko będzie Ci śmigać .Od siebie mogę Ci powiedzieć ze spotkałem się z pseudo adapterami i trzeba uważać co się kupuje .Miałem sprawdzony Phoncar i ten mogę polecić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja wtopiłem, kupiłem taki zwykły i ciągle miałem zakłócenia. Bierz tak jak kolega poradził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Tak więc podłączyłem radio i gra suuuper, ale jak wiemy tylko przód :D. Do tego nie ma podtrzymania napięcia i gdy wyciągnę kluczyki ze stacyjki to nie mogę go włączyć.


Miałem sprawdzony Phoncar i ten mogę polecić

Dzięki za odpowiedź

Powiedz ile to może kosztować i czy nie lepiej pojechać do naprawdę dobrego elektryka eby mi te kabelki odpowiednio podopinał, widziałem że ktoś do tej trzeciej wtyczki podpiął kable zakończone chinchem (czy jakoś tak) i je do radia :D ? Gdzie na już mogę kupić taki adapter? W media markt raczej nie :D.

Dzięki za wszystkie porady, szczerze nie miałem pojęcia o takich problemach w audi :D Separator podłączyłem pod niebieski kabelek od radia i śmiga super :) Teraz jeszcze ten tył został i pytanie co ja zrobię jak będe chciał głośniki wymienić :D

Co sądzicie o tym ?

http://allegro.pl/adapter-system-aktywny-audi-seat-skoda-1998-i5882792279.html

Tu mam z okolic siebie, ale z systemem BOSE :D

http://allegro.pl/interfejs-bose-nokia-audi-a4-a6-tt-tyl-i-subwoofer-i5110982936.htmlZadzwonię jutro czy mają zwykłe nie do BOSE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro zadziałam z tą firmą z moich okolic :D Widziałem że niektórzy sprzedawcy sprzedają coś zapakowane w plastikową puszkę obklejone taśmą izolacyjną :D:D A póżniej się dziwią że fury płoną :D


Witam.

Kupiłem dzisiaj taki adapter i wszystko podłączyłem jak należy i tył już gra. Fakt taki że jak w radiu FADER mam ustawiony na 0 to przód gra zdecydowanie mocniej niż tył. Muszę trochę przestawić na tył i wtedy jest w miare ok, jednak ten tył nie gra jakoś super, takie trochę dudnienie jakby było. Druga sprawa to podtrzymanie napięcia. Gdy wyciągnę kluczyk to radyjko nie działa. Pozamieniałem tak jak elektryk radził kabelek czerwony z zółtym ( dałem żółty do czerwonego i na odwrót), jednak nic to nie zmienia. Macie jakieś rady ?


PS. Tak pomyślałem że być może padł mi bezpiecznik podczas montażu radia, chodzi mi o te podtrzymanie napięcia po stacyjce. Co sądzicie, który bezpiecznik za to odpowiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...