Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem przy hamowaniu silnikiem, hamujące koło?


Rolek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiedziałem który dział dokładnie wybrać, ale objawy stawiam na układ hamulcowy. (miłego czytania lektury)

Sprawa wygląda tak, pewnego dnia wsiadam do samochodu, zaczynam jazdę i po około 200m czuje jak bije kierownica, objaw typowo na odkręcone koło, zjechałem na pobocze, sprawdziłem wszystkie koła i są dokręcone, posprawdzałem wszystkie wahacze i żaden nie jest urwany, tak więc kontynuowałem jazdę i po około 500m wszystko wróciło no normy.
Jadąc dalej bez żadnych problemów przy około 80km/h puszczam gaz i dzieje się to samo, szarpanie kierownicą i ściąganie na prawo, po dodaniu gazu objaw ustępuje, wystarczy że puszcze gaz i znowu to samo, gdy wyluzowałem to na biegu jałowym było tak samo, po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu objawów już nie było.

Kolejna taka sama sytuacja stała się po przejechaniu około 30km, wszystko identycznie jak wyżej napisane, wystarczy zdjąć nogę z gazu i szarpanie wróciło.

Nie zawsze tak się dzieje, ale jak już jest, to uczucie jakby zaraz miało koło odlecieć.
Myślałem że to może być wina któregoś wahacza, bo miałem jeden wybity i końcówkę drążka, ale to wymieniłem i nic nie pomogło, objawy wracają.

Ostatnio wyczytałem że to może być wina ABS-u że będzie hamować prawe koło. Ciężko stwierdzić, ponieważ nie zawsze jest ten objaw. i dzieje się po puszczeniu gazu, lub też przy jeździe na luzie.

Podczas tego szarpania skacze cały silnik, bo widać po lewarku jak nim szarpie.
Przeguby dokręcone,
Koła dokręcone,
Zaciski dokręcone
Nigdzie nie widać luzów, a objawy nadal są.

Prosiłbym o jakieś wskazówki co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankoz jutro sprawdzę, bo przy przebiegu 500tyś/km wszystko może być możliwe ;)

Witam, winny był lewy przegub, który ostatnio prawie wyrwał mi kierownice z rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...