Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 szarpanie na niskich obrotach.


CreShu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Widziałem że jest kilka takich tematów ale nie znalazłem konkretnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na ten temat. No więc tak.. posiadam audi a4 b5 1.8 turbo AEB z 2 letnim gazem stag. Jakiś miesiąc temu kupiłem audi nie było z nią żadnego problemu. Zaś od jakiegoś czasu (Zaczęło się od tych mrozów) Audi raz na jakis czas z rana szarpała na niskich obrotach. Od samego dołu do 2 tyś szarpała a wyżej szła jak 25KM maluch. Nie ma mocy na wyzszych obrotach. Potem zaczynało się to zdarzać co raz częściej aż teraz mam to po kazdym odpaleniu. Przełączy się na gaz przejadę 100m i nagle szarpie i juz tak aż do postoju.

Dodam też że dzieje się to i na benzynie i na gazie. Odłączałem przepływke, różnicy nie ma. Na razie nie mam możliwości podpięcia sie pod VAG.

P.S. świece wykręcałem i zobaczyłem coś co mnie zaniepokoiło w miejscu świec i całe swiece były w oleju. Mam do wymiany uszczelkę pod klawiaturę gdyż co raz mocniej cieknie. Zastanawiam sięczy to z tego powodu w miejscach świec był olej.


Widzę nikt nic na ten temat nie wie. Dodam że po wyjęciu przepływki i przeczyszczeniu na nast dzien auto w ogole jechacn ie chcailo nic mocy nie miało. Na nast dzien zaś jak ręką odjął śmiga elegancko do tej pory. Pod VAGiem wykryto błąd. :0561 - regulacja mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po odpieciu przeplywki nie ma różnicy to od tego bym zaczął, tylko ori. Co do świec to uszczelka puściła i tam olej wtedy się dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie w Passacie B5 fl. Miałem silnik 1,8 T i też mi się tak stało jak Tobie w zimę. Samochód nawet wylądował w serwisie vw i co się okazało źle wyregulowana instalacja gazowa. Oni nie mogli mi tego zrobić bo mieli tylko brc. Pojechałem do swojego gazownika on ustawił ustawienia fabryczne i jak ręką odjął. Jak go w zimę odpalałem przed regulacją to nie miał nawet siły po puszczeniu sprzęgła ruszać bo się dławił a jak przyśpieszałem to szarpał. Przepływkę też odpinałem i nie było różnicy a na vag-u zero błędów

Edytowane przez Piotrek2602
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pewien znajomy spec mi powiedział abym zaczął od regulacji gazu tak więc we wtorek wyruszam do gazownika i potem sprawdzimy ponownie pod VAGiem czy błędy się powtórzą. ;)


Po ustawieniu gazu błąd nie wyskakuje. Czyli wszystko było winą gazu. ;) Do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...