Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas ruszania silnik szarpie i gaśnie


Mateusz Krysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją A4, skrzynia automat.

Podczas ruszania gdy próbuję ruszyć gwałtownie zdarza się, że samochód szarpnie (tak jakby zadziałało ASR) i gaśnie. Podczas ruszania "normalnego" nie ma żadnego problemu.

Zauważyłem też, że na autostradzie Przy jednolitym przyspieszaniu od 50 do 140 Km/h, przy wchodzeniu na 120km/h nagle rosną obroty i czuć szarpnięcie, potem już jedzie normalnie, nie zdarza się to za każdym razem ale się zdarza.

Cała sprawa pojawiła się po przejechaniu po autostradach 700 km w jeden dzień i od tamtej pory mam takie problemy.

Co może być przyczyną?

Nagrałem filmik na autostradzie. Widać na nim jak po przekroczeniu 135 km/h nagle na sekundę wzrastają obroty i jadąc autem czuć jak lekko zwalnia, potem już jedzie normalnie.

Bardzo proszę o podpowiedź co to może być. Mi wydaje się że to problem ze skrzynią biegów.

Skrzynia: 5-biegowa aut. tiptronic

Edytowane przez Mateusz Krysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skrzynia: 5-biegowa aut. tiptronic

Z FWD w B8 nie było 5-cio biegowego tiptronica, 2.0 FWD to multritronic, dodatkowo sama charakterystyka przyśpieszania na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka z kodami pokazuje inaczej. chyba, że źle ją rozkodowałem ;)

http://zapodaj.net/2e631b08f447c.jpg.html


Sprawa wyjaśniona. Sprzęgło dogorywa i czeka mnie wymiana :(


A i proszę o podpowiedź dlaczego na naklejce z kodami wyposażenia mam:

0G7 = 5-biegowa aut. skrzynia biegów tiptronic

Czy ja źle to rozkodowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pozostałe kody od skrzyni biegów. Może to S-tronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Okazała się że skrzynia się rozsypała więc została wymieniona w poznaniu. Teraz mam wrażenie, że sprzęgło bardzo szybko chwyta (nawet z nogą na hamulcu podczas zmiany z R na D czuć lekkie szarpnięcie). Mam ponoć przejechać spokojnie, bez szaleństw 1000 km i będzie ok. Przy zmianie z D na R i zbyt szybkim puszczeniu hamulca samochód mi zgasł, czy tak powinno być świeżo po wymianie skrzyni i przeprogramowaniu układu?

Ponoć mam skrzynię 7 stopniową, nawet nie wiedziałem, że takie montują w A4 b8 :o

Edytowane przez Mateusz Krysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Okazała się że skrzynia się rozsypała więc została wymieniona w poznaniu. Teraz mam wrażenie, że sprzęgło bardzo szybko chwyta (nawet z nogą na hamulcu podczas zmiany z R na D czuć lekkie szarpnięcie). Mam ponoć przejechać spokojnie, bez szaleństw 1000 km i będzie ok. Przy zmianie z D na R i zbyt szybkim puszczeniu hamulca samochód mi zgasł, czy tak powinno być świeżo po wymianie skrzyni i przeprogramowaniu układu?

Ponoć mam skrzynię 7 stopniową, nawet nie wiedziałem, że takie montują w A4 b8 :o

z tego co wiem, to po filmiku widać jednoznacznie, że jest to skrzynia multitronic.

dla silnika 2.0 TDI - skrzynia automatyczne :

multitronic

7-biegowa S tronic

multitronic dla napędu na przednią oś, 7-biegowa S tronic dla napędu na cztery koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...