Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co się dzieje ?


Tomek Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie, mam audi a4 b5 1.9tdi 90km i chodzi mi o taka sprawe ostatnio wracałem z miasta i raptownie zatrzymał sie samochód jak by cos zblokowało na początku tylko 3bieg lekko trzeszczał przy zmianie biegów, i zauważyłem tez ze tak dziwnie charhoci jak puszczę sprzęgło. jak sie zatrzymal ten samochod to chwile postalem i znowu ruszylem przejechalem jakies 3km i raptownie znowu cos zblokowało, i co dziwne jest dla mnie ze jak odpale na sprzegle to pracuje puszczę sprzęgło i jak by cos hamowalo silnik i gasnie. co to może byc skrzynia czy sprzęgło ??? i jakie koszta orietuje sie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skrzynia. Raczej nie będzie się opłacać zaglądać do środka. Szukaj używanej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skrzynia. Raczej nie będzie się opłacać zaglądać do środka. Szukaj używanej skrzyni.

aha no spoko dzięki, a możliwe ze to cos ze sprzegłem czy raczej wszystko ok? bo kolega mi mówił ze to moze byc te kolo dwumas czy jak tam. i jeszcze chciałem dodac ze sciagac do domu to musialem traktorem na podnosnik bo tak zblokowalo ze wgl nie da sie holowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest między skrzynią a silnikiem i służy do załączania i rozłączania napędu od silnika. Jak pisałeś wcześniej:


i co dziwne jest dla mnie ze jak odpale na sprzegle to pracuje puszczę sprzęgło i jak by cos hamowalo silnik i gasnie

Kiedy wciskasz sprzęgło odłączasz silnik od zablokowanej skrzyni i może on pracować normalnie. Kiedy puszczasz sprzęgło, to silnik ma połączenie z zablokowaną skrzynią i przez to się dusi. IMO problem leży w uszkodzonej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest między skrzynią a silnikiem i służy do załączania i rozłączania napędu od silnika. Jak pisałeś wcześniej:

i co dziwne jest dla mnie ze jak odpale na sprzegle to pracuje puszczę sprzęgło i jak by cos hamowalo silnik i gasnie

Kiedy wciskasz sprzęgło odłączasz silnik od zablokowanej skrzyni i może on pracować normalnie. Kiedy puszczasz sprzęgło, to silnik ma połączenie z zablokowaną skrzynią i przez to się dusi. IMO problem leży w uszkodzonej skrzyni.

aha dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...