Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na zimnym. Pomocy!


Mirek SZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprowadziłem a4 b6 2.0 fsi 150. Od samego początku były problemy. Na początku wymieniłem wtrysk. Chodził już równo nie szarpal. Ciepły stał w warsztacie wyjechał i wszystko ok. Po nocy wsiadam pale i tu problem. Nie utrzymuje obrotów tzw ssania flagi się i gaśnie. Potrzyma się na obrotach złapie temp i wszystko ok. Wymieniłem olej bo mechanik mówi że też mogła być tu przyczyną. Wszystko było ok parę dni. Palił na +5 oraz - 5. Aż do momentu gdzie wchodzę rano i znów. Zauważyłem że im więcej wilgoci tym jest gorzej. Co mam zmienić. Świece i aku nowe. A drugi problem to ABS ESP po przejechaniu kilka km zapala się i gaśnie po ponownym odpaleniu. Ma to związek? Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wtyczki w skrzynce komputera ewentualnie nad nogami u kierowcy te ktore przechdza do grodzi ....druga opcja trzeba zaobserwowac czujnik temperatury cieczy jaki parametr trzyma na zminym silniku ...moze nie sygnalizuje koniecznosci podniesienia dawki na zimnym ....sprobuj go odpalic ze zdjectym czujnikiem temperatury ,chociaz niektore modele tego nie uwzgledniaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. Po odpieciu pokazuje coś - 48 st. Odpaliłem na nim i nic. A wilgoć ma coś tutaj znaczenie?

Niekiedy nawet przy minus 6 zapalił i chodził prawidłowo. A dzisiaj było +5 tyle że wilgotno i nie mogłem nic poradzić. Paliwem chyba z 20 razy i gasl. Nawet na gaz nie reagował na początku.

Sprawdzę przewody bo pod pokrywa kompa było jakby rdza. Lub pozostałości po wodzie. Dodam że auto stało ponad pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...