Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz


albert224

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile przejechanych km wystarcza wam przepływomierz? Ja wczoraj zauważyłem ze auto 1.9 AVF z niskich obrotów ma muła, ale na drodze była dość gruba wartstwa błota pośniegowego i przejechałem tylko kilka km. Od razu pomyślałem sobie że to może być przepływomierz.Dobrałem się do niego i zauważalne było na ściankach jego i węża od turbo iż jest na nich cienka wartstwa oleju ( brudne palce). No to myslę że należy zrobić logi grupy 003 no ale tata zabrał laptopa. U mnie leżał przepływomierz marki BOSCH 0281002461 , VAG 074 906 461 B . Wyczytałem że te przepływomierze wytrzymują max 120 tys km jeśl iregularnie się wymienia filtry powietrza ,ale praktyka pokazuje ze ten dystans zmniejsza sie do 60-80 tys km. Czy ktos z was wymieniał już przepływomierz ? przy jakim przebiegu to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.8T zmieniałem bo jakiś typ wcześniej włożył podróbę i auto odwalało. U taty w 1.9 tdi siedzi od nowości a na blacie prawie 400 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też widziałemna forum seata były wykresy przepływomierzy ori i zamienników. I odchylenia od ori były dość znaczne. Zużycie paliwa wzrastało na zamienniku do 15 %. Najgorsze jest to ze jego czyszczenie nie pomaga. Zapytam dziś ile w ASO skody . Tutaj znalazłem http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Przeplywomierz-masowy-powietrza%09-AUDI-SEAT-SKODA-VW-1.9-2.0-TDI-Oryginal-BOSCH-0281002461/2052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oryginał cie nie wyniesie wiecej jak 400zł to bym brał w innym przypadku ori sprawą używkę.

Widzę jeszcze, że ty obstawiasz ale możesz się mylić, lepiej by było zrobić logi dynamiczne i wstawic je w odpowiedni dział, tam koledzy ci powiedzą czy przepływka już słabo mierzy.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...