Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zakodowaniem kluczyków po wymianie ecu i immo box


tom0635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siostra kupiła sobie a4 b5 z 1996r 1.8 adr. Po zakupie okazało się że immo zostało nieudolnie usunięte z sterownika i wyskakiwał jego błąd i nie ma puszki immo. Więc kupiłem identyczny sterownik z puszką lecz nie mogę zakodować starych kluczyków. Auto odpala i gaśnie po sekundzie.

W 3 polu w grupie pomiarowej mam właśnie 0.

[select]
[25 - Immobilizer]
[Meas. Blocks - 08]
Select Block 001.
[Go!]
The value in field 3 must be 1. If value is not 1, the key is not capable of being adapted to Immobilizer.
You can check each key in this manner.
[Done, Go Back]

Czy teraz muszę kupić nowe transpondery id13 i je zakodować żeby to wszystko działało?

Mam kod pin z nowej puszki immo. Odczytałem go vag commanderem 3.6. Mam też vag kkl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłeś adaptacje sterownika do immo ? bez tego nawet dobrze dodane klucze nie odpalą auta. Wchodzisz w immo 25 następnie adaptacja , kanał 000 test save i gotowe. Jeśli po tej adaptacji nie zapali to wymiana transponderów.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już wszystkie adaptacje jakie tylko znalazłem na necie. I nic. 2 razy odpalił po key learning w commanderze ale po wyjęciu kluczyka znowu nie palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1000% robisz coś źle to jest tak proste immo do dopasowania że nie da się tego nie zrobić. Sprawdzałeś pętle przy stacyjce ? może ona jest uszkodzona i nie czyta pestki temu ktoś wywalił immo z poprzedniego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzisiaj zobaczę i dam znać. U kolegi nie dawno lutowaliśmy pętle i pomogło.


Rzeczywiście pętla okazała się odłączona. Na wszelki wypadek od razu zlutowałem. Teraz wykrywa transponder w kluczyku. Jednak nadal nie mogę zaadoptować ich tak żeby auto działało. Próbowałem teraz ponownie odczytać pin z immo i vag commander nie może się połączyć. Czyżbym uwalił immo kablem?

Edytowane przez tom0635
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego immo nie uwalisz jest zbyt proste żeby uszkodził je kabel, wwalić immo ze sterownika i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary komputer z immo off tylko wyskakuje błąd

16989 - Internal Control Module: ROM Error

przez to właśnie chce żeby było jak ori. Da się gdzieś sprawdzić czy nie zablokowałem tej puszki?? Bo podczas próby logowania wyskakuje mi w vcds: login lost due to dropped session.


Problem rozwiązany. Okazało się że puszka immo się zablokowała i trzeba było zostawić auto z przekręconym zapłonem na kilka godzin. Po tym zabiegu immo bezboleśnie przyjęło oryginalne kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...