Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prośba o analize logów AFN, problem z mocą


stryj16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemz mocą w moim Passacie AFN, polega na tym że nie zbiera się tak jak powinien, do 2 tys obrotów nie czuć kopa, trzeba mocno wciskać gaz żeby przyspieszał. Dopiero około 2000-2200 czuć moc, ale i tak nie robi szału. Zmienna geometria działa, podmieniałem wtryski, przepywke, czujniki, w sobote wymieniłem nawet pompe wtryskową, nic nie dało skutku. Przede wszystki troche dużo pali bo prawie 7 litrów w jezdzie pozamiejskiej, a prędkośc maksymalna to zazwyczaj 160-170 więcej ma ciężko, chyba że z górki.

Poniżej LOGi, nie wiem cz dobre ale może coś się uda odczytać

Edytowane przez stryj16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie turbo OK - niewiele przeładowuje ale w normie.

Kąt, dawka - w porządku.

Czujniki temp wody,paliwa, powietrza - OK.

Przepływka - tu jest problem - niezbyt dobrze mierzy, zrobiłbym test z diodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opisane:

http://sprawdz.auto.pl/diagnostyka-przeplywomierza/


Pedał gazu podczas logów też nie był do końca wciśnięty - nie blokował Ci go dywanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym gazem tak jest od zawsze, dywanik nie podszedł, trzeba mocniej wcisnąć żeby wskoczyło 100%, ale nawet wtedy auto nie jedzie jak trzeba.

Przywiozłem przed chwilą inną przepływkę, podmieniłem, jest ciut lepiej, ale dalej to nie to.

Czasami jak jest mocno zagrzany zastanawia mnie buczenie z dolotu. Może to jest jakiś trop! Dodam że rozrząd robiłem na fabryczne znaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Twojego czasu na podkładanie używek - bez logów w ciemno szkoda wkładać kolejne przepływki. Podłóż diodę i zobacz - jak będzie OK - temat problemu z mocą rozwiązany.

Skoro buczy z dolotu to może być (nie musi) wałek wytarty - częsta bolączka silników PD ale tu mało prawdopodobne by takie cyrki były w VP'ku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzies czytałem że ktoś miał podobne cyrki po zamontowaniu złych szklanek, ale nie jestem pewien że ktoś kiedyś grzebał w głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...