Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 2004 AVF] Audi Navigation -- ten starszy model.


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

Dziendobrywieczur wszystkim.

Mam ochote zamontowac nawigacje do niuńki. A konkretnie ten model:

v1pz0.th.jpg

1.Moja A4 to rocznik modelowy 2004 - czy znane sa jakies problemy z uruchomieniem ? Jakies niekompatybilnosci ?

2.MP3 to glowny powod (oprocz wygody uzywania i wygladu :twisted: ) checi zakupu tej nawigacji, czy ktos mial przyjemnosc sluchania mp3 z tej navi ? Jak z jakoscia ?

3.Co jest potrzebne oprocz samego modulu nawigacji ? Inny koszyk montazowy ? Inny panel klimy ? Widzialem, ze niektorzy maja standardowy panel (+duza navi) ale zamontowany nizej i glebiej.

4. Nie nie chce Navi+ :twisted: od nawigacji mam palma z Automapa/TomTomem. :)

Troche chaotycznie to wszystko napisane, ale mam nadzieje, ze da sie zrozumiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ci kupić taką ? http://allegro.pl/item166402599_nawigacja_do_audi_a6_a4_a3_rns_e_aisin_super_model.html

Ma 2 sloty na karty MMC/SD i czyta z nich MP3 o wiele ciekawiej to działa niż z płyty , ta ze zdjęcia chyba tego nie ma? Skoro już chcesz kupić Navi to na uj ci syfiasty TOM TOM ?

MP3 działa bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z tym wynalazkiem to navi BNS 5.0 następca tzw małej navi ( tej w zegarach)

ta ze zdjęcia chyba tego nie ma?

nie ma slotów na karty świeci na czerwono i jest ogólnie syfiasta a jak zobaczyłem jej ceny na allegro to złapałem sięza głowę :evil:

MP3 to glowny powod (oprocz wygody uzywania i wygladu )

jeżeli bierzesz te 3 czynniki pod uwagę przy zakupie tego sprzętu a kasa jest sprawą 2. planową to polecam Ci zakup navi do której link podał Ci ono sam mam taką i to jest normalnie petarda a nie ten świecący na czerwono jak neon nad burdelem wynalazek. mogę Ci taką załatwić (info na PW)

oto co będziesz potrzebował:

- kosz pod 2-din z serwisu (około 170 zł)

- klimatronik pod navi (200-300 zł)

- przejściówka na ISO 2 (około 80 zł)

- przejściówka anteny (jeżeli masz DIVERSITY to również przejścióka na Div... cena około 40 zł)

- musisz dociąć tunel środkowy oraz półeczkę za popielniczką ( popielniczka pozostaje bez zmian)

- oczywiście jeżeli chcesz aby navi działał potrzebujesz anteny i mapy

jest tego trochę ale to wszystko tak strasznie tylko wygląda a efekt uwierz mi jest zajeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :) RNS-e jest bardzo fajna tylko cokolwiek zlodziejolubna - dlatego rozgladam sie za BNS 5.0 tego pewnie nie rusza :twisted:

Czy jest na forum jakis byly lub obecny posiadacz BNSa ? Prosze o kontakt na pw :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby lubiące cudzą własność nie biorą ich tutaj tylko za naszą zachodnią granicą gdzie auta wyposarzone są tylko w oryginalne alarmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta navi na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna do RNS-E DVD więc potencjalny złodziej najpierw ją ukradnie, a potem dokładnie zdiagnozuje co ukradł :) Jak to złodziej. Polecam RNS-E. Wiele informacji o tym jak krok po kroku ją zainstalować znajdziesz na takiej jednej bardzo nawigacyjnej stronie:

http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=462

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh pewnie macie racje :cool:

alvaroalvaro78 jak wyglada docinanie tunelu, duzo jest rzezbienia ?

Czy moglby ktos zapodac kilka fotek swojej RNS-e w czasie pracy, zwlaszcza odtwarzanie mp3, mapa Polski... Bede wdzieczny za wszelkie uwagi posiadaczy. Jak tam wyglada sprawa z telefonem ? Aktualnie posiadam zestaw glosnomowiacy Sony-Erricson na bt - pogryza sie ?

Cos jednak czuje, ze skonczy sie to na rns-e :twisted:

zorp dzieki za linka :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon w RNS-E można najprościej połączyć przez moduł Bluetooth. Chyba, ze masz ori zestaw np. Nokii ale moim zdaniem to trochę bez sensu. Jak masz Bluetooth, to własciwie RNS-E połączy się z telefonem, który masz w kieszeni - łatwiej i prościej. Ten moduł jest trochę drogi ale, chyba warto, a zestaw głośnomówiący montujesz jak ori: mikrofon w głośniczku przy lampce. Pytanie, czy w ogóle telefon w aucie ma sens skoro kazdy ma go na szyi? :) Na tych stronach co podałem link jest instalacja Bluetooth krok po kroku "dla idiotów" :) W ogóle RNS-E ma wiele ciekawych możlwiości, mi przyszedł pomysł, żeby zamontowac kamerkę cofania taką jak w Primerach, jest to wykanalne. Pozdrawiam

RNSE_PROXUSdiagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BT i akurat z niego nie korzystam bo, problemem jest odłączanie sie od zestawu głośnomówiącego jak nie chcemy gadać przy kimś , BT zjada ostro baterie w fonie. Ori zestaw Audi z uchwytem jest o wiele ciekawszy bo ma ładowarke , antene i zawsze można tel wyjąć jak chcemy pogadać priv.

No ale jak kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No właśnie. A ja mam telefon w kieszeni, jakby co ładowarkę w podłokietniku i gniazdo zapalniczki ciut niżej, a jak dłuższa rozmowa to słuchaweczkę BT na ucho :) i tyle. Nie czuję potrzeby posiadania telefonu w aucie i mi ok z tym.

A tak z ciekawości. Czy RNS-E korzysta z listy kontaktów w telefonie? Czy można ją jakoś wyeksportować z telefonu do navi i odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łączysz sie przez BT czy przez ORI zestaw masz książke między zegarami w fisie możesz mieć też w samej navi i możesz też robić głosowe nagrywanie kontaktów , ale to nie jest we wszystkich modelach , jak ktoś dzwoni masz opis i w fisie i w navi . Navi korzysta tylko z kontaktów na karcie SIM nie z pamięci telefonu ( co nie jest do końca super hiper )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaroalvaro78 jak wyglada docinanie tunelu, duzo jest rzezbienia ?

nie ma dużo roboty tylko trzeba to robić małymi kroczkami aby nie przedobrzyć co chwilę trzeba przykładać tunel środkowy do kosza i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...