Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lakier łatwo rysuje się po polerce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem. Przed świętami zrobiłem se polerkę mojego A4 B5 systemem 3M. Najpierw polerowałem białym korkiem i już po nim lakier był dość błyszczący, póżniej polerowałem czarnym korkiem i już w sumie było super. Lakier pięknie się błyszczy i zostały same głębokie rysy które akurat mi nie przeszkadzają bo są mało widoczne. Ładnie autko umyłem i wszystko super gdyby nie to że lakier bardzo łatwo się rysuję. Mam na myśli takie drobne ryski. Zauważyłem że nowiutka ściereczka z mikrofibry jest w stanie porysować lakier. Czy jest taka opcja że coś zrobiłem nie tak ? Czy może poprostu Audi ma bardziej miękki lakier ? Wezmę jeszcze jutro przelecę całe autko niebieskim korkiem I zobaczymy jaki efekt. Ogólnie autko wygląda suuuper :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymywałeś (i czym) pasty po każdym etapie?

Lakier w audi nie należy do tych miękkich, chyba że ..... miałeś auto malowane ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ. Auto po pierwszej warstwie normalnie woda i ściereczka bawełnianą. Na Sam koniec pojechałem na myjke ręczna. W sumie najbardziej mi się rysuje błotnik który był malowany. Całe auto lakier oryginał i np. Drzwi się tak nie rysują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale wodą to sobie możesz ..... ;) Zainwestuj w ipę bądź dobry środek do wymywania past.

Kolejne moje pytanie to gdzie i jakie fibry kupiłeś? Są dobrej jakości? Nie chce mi się wierzyć że nowa, dobra fibra rysuje lakier w audi skoro na bardzo miękkim japońskim lakierze nie miałem takich problemów przy korekcie.

Moja rada: wykonaj dobrze korektę i wymyj pozostałości past np Eraser'em od car Pro. Oceń czy faktycznie rysują Ci mikrofibry czy zwyczajnie nie wycinasz tego co byś chciał a maskujesz pastami.

Jeśli lakier jest faktycznie tak miękki pozostaje Ci "zachować szczególną ostrożność" a później zabezpieczyć lakier twardą powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak że np. Żegna palec i kostka palca przyjadę po lakierze i zostaje ślad. Wezmę. Delikatna scierwcczke

Sytuacja wygląda tak że np. Żegna palec i kostka palca przyjadę po lakierze i zostaje ślad. Wezmę. Delikatna ściereczke lekko wilgotną, przetre parę razy i jest lepiej. Czyli zrobić polerke od nowa? Czy samo użycie teraz tego Eraser'a coś zmieni? Dziwnie to wygląda a fibry kupiłem razem z pastami. Może to pozostałość po ostatniej pascie? Choć holohramow nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę tych defektów które opisujesz. Nie wiem jak głębokie są "nowe" rysy i czym zostały spowodowane. Moja propozycja to zaczęcie od nowa i między etapami używanie IPY bądź wspomnianego wcześniej erasera.

Edytowane przez Denis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA czyli izopropanol jeśli nie zrozumiałeś. Co tu więcej pisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko kumam :D. Dzięki wam za pomoc. Pytanie jeszcze na przyszłość. Jak już będzie fajny efekt to czym zabzpieczyć lakier aby ten fajny efekt szybko jie znikł. Ewentualnie czy po myciu jakoś zabezpieczac lakier bo produktów jest mnóstwo i opinii tak samo, od wosków na mokro po różne inne wynalazki. Próbowaliście czegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście czegoś ?

Ty się Denisa nie pytaj czy czegoś próbował tylko czego jeszcze nie próbował :kox:

Wszystko zależy jaki masz budżet :decayed:

Tutaj jest skarbnica wiedzy:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280674-auto-detailing-krotkie-pytanie-krotka-odpowiedz/

Edytowane przez slimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał slimok trochę tego się przewinęło przez ręce ;)

Myślę że zarówno jak jak i kilku innych profesjonalistów wypowiadających się na tym forum, spokojnie możemy polecić powłokę UNC-R. Owszem tanio nie jest, ale jak zsumujesz łatwość aplikacji, stopień ochrony oraz finalny wygląd lakieru jaki otrzymasz od tej powłoki zobaczysz że jest to dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał slimok trochę tego się przewinęło przez ręce ;)

Myślę że zarówno jak jak i kilku innych profesjonalistów wypowiadających się na tym forum, spokojnie możemy polecić powłokę UNC-R. Owszem tanio nie jest, ale jak zsumujesz łatwość aplikacji, stopień ochrony oraz finalny wygląd lakieru jaki otrzymasz od tej powłoki zobaczysz że jest to dobra inwestycja.

Witajcie ponownie. No powiem tak że trochę się poorientowałem i olać to :) Nie będe już nic robił sam bo szkoda zachodu. Sama polerka to nie taki straszny koszt. Przynajmniej mam gwarancję że robota nie będzie spier... . w przyszłym tygodniu śfagier mój :) Nakłada cały ten UNR 2 (czy jakoś tak) Na swojego Jeepa lakier czarna perła. Koszt na Jeepa to 1200zł. :/. Na moje audi koszt ok 900zł. Mówią chłopaki że efekt widoczny do dwóch lat i w ogóle chwalili to coś. Powiedzcie mi jako obeznani z tematem. Ile czasu ktoś taki naprawdę na zrobienie tego potrzebuje?. Dlaczego pytam?. Bo jak gościu zrobi to w 3 godziny gdy załóżmy robi się to 5 godzin tzn. że daje ciała chłop :D. W sumie co mnie na tą chwilę interesuję. Autko myję ręcznie. Co najlepiej ( tak na szybkiego pod myjnią) zastosowac żeby smug nie było itd. Wiecie takie coś w razie w, no oprócz powycierania auta z tej wody z osadem :P:D. Widzialem mnóstwo różnych środków od wosków w spray po różne magiczne rzeczy że niby woda spływa po aucie jak po kaczce :) No i miliony rodzai ręczników :D Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak:
do jakijkolwiek korekty przygotowywuje auto w czasie od 4 do 12 godzin. korekta to indywidualna sprawa. Aplikacja unc V2 trwa 60 minut. Teoretycznie po 4 godzinach moze jechac w droge ale lepiej dac mu czas na wyschniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...