Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Mapa wtrysku - potrzebne objaśnienia co i jak


skrzyna

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.... szukalem troche na forum ale do konca nie mam pewnosci co i jak wiec bardzo prosze o porade madrzejszych odemnie...a mianowicie mam zamiar zresetowac kompa(odlaczyc akumlator na 12h) bo podobno wtedy komputer tworzy sobie nowa mape wtrysku(nie do konca jestem pewien na czym to polega) czy ktos moglby mi napisac z czym jeszcze to sie wiaze bo jak wyczytalem to potem trzeba zrobic:

1 adaptacje przepustnicy

2 i jeszcze wiele innych zeczy- czy ktos moglby mnie oswiecic co jeszcze bedzie do zrobienia?i ewentualnie sterscic mniej wiecej jak [jesli to cos skomplikowanego]

chce to zrobic gdyz auto bedzie po wymianie wtryskow ,regulatora cisnienia paliwa, sondy lambda ,i przeplywomierza , wiec sadze ze nalezy sie ....

wiec bardzo prosze o wskazanie sciezki oswiecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset kompa powoduje powrot do ustawien fabrycznych,ktore sa znormalizowane dla danego silnika jednakowo,potem ,w trakcie uzywania auta ,ECU dostraja wszystkie elementy ,pobierajac dane ze wszystkich czujnikow-w zaleznosci od typu jazdy(aktualizacja jest sekwencyjna-powiedzmy co 20 odpalen silnika)-oczywiscie nie zmienisz mapy radykalnie,sa pewne granice,do ktorych mozna sie zblizyc,ale przedzial nie jest wielki...

generalnie auto sie ''uczy'' twojego stylu jazdy,jesli wymieniles wyzej wymienione podzespoly,to reset i pojezdzij ze wszystkim wlaczonym sprzetem,co masz na pokladzie(radio ,klima,ogrzewanie szyby,ogrzewane fotele)w stylu,jakim jezdzisz-reszta sie zrobi sama :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...