Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Kierownica multifunkcyjna + tempomat - montaż


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie mam pytanie jak w temacie (wiem ze był poruszany ale nie mogę się do tego wątku poprzedniego dopisać :kwasny:)

Chodzi o to, że posiadam A4 AVANT TDI BLB ale niestety brakuje tempomatu i multifunkcji :(:

udało mi się zdobyć prawie nówkę kierownice trój ramienna multifunkcyjna oraz moduł kompletny 8E0 953 549 Q (8E0-953-549-Q) na zwijaku nie widzę żadnego oznaczenia.

Pytanie czy wystarczy dokupić jak to było poruszane w temacie (http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_instalacja_kierownicy_od_audi_r8tt-t30102.0.html;msg358199#msg358199) tylko kabelek do poduszki 4F0 971 589 A ? (i czy w tym przypadku trzeba tez przekładać okablowanie?)

pozdrawiam

MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł Q jest git

zwijak fabryczniema 12 pinów w B7 :)

a reszta powinna jakos pasowac poczytaj jeszcze :)

co do kabelka to sie upewnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zwijak jest 12 piniowy :rolleyes:

Jedyny problem tego kabelka nie wiem dokładnie jaki to ma być a nie bardzo mogę zlokalizować :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zwijaka to ja w b7 mialem 6 pinowy i musialem go wymieniać. jesli chodzi o kabelek to najcześciej mozna go kupic na allegro razem z taśmą. Chodzi o to że Twój kabel teraz ma wtyk 6 pinowy 2 wtyczki do poduszki i 2 do klaksonu. Kabelek pod mufu ma jeszcze płaska czarna koncówke pod która podłaczasz kiere. Jak znajde taki kabelek na allegro to podeśle linka. pozdrawiam[br]Dopisany: 12 Grudzień 2008, 23:54_________________________________________________u Ciebie nie ma tej czarnej wtyczki. Musisz szukać takiego

IMG_4030.JPG?imgmax=720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja trochę odświeżę temat :gwizdanie:

w ramach potwierdzenia chciałem spytać czy taki zestaw będzie do mnie pasował i czy to wszytko:

sterownik za 190zl (trochę dużo)

http://www.allegro.pl/item1018038298_modul_sterownik_8eo953549q_multifunkcja_a4_b6_b7.html

lub

http://www.allegro.pl/item1021443104_modul_sterownik_pod_kierownice_a4_2_0_tdi_2007_r.html

i przełącznik za gdzieś 100-150zl, fabrycznie mam zamontowaną kierownice trójramienna z multifunkcją więc powinien być pin 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 montowano tylko moduły R i Q - oba obsługują zarówno tempomat jak i multifunkcyjną kierownicę. Jeśli chcesz dołożyc tempomat, to wystarczy ci manetka, vag, klucze i odrobina zdolności manualnych :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 montowano tylko moduły R i Q - oba obsługują zarówno tempomat jak i multifunkcyjną kierownicę. Jeśli chcesz dołożyc tempomat, to wystarczy ci manetka, vag, klucze i odrobina zdolności manualnych :>

Bzdura Sławek. W b7 tak samo były moduły podstawowe... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 montowano tylko moduły R i Q - oba obsługują zarówno tempomat jak i multifunkcyjną kierownicę. Jeśli chcesz dołożyc tempomat, to wystarczy ci manetka, vag, klucze i odrobina zdolności manualnych :>

jak rozpoznać moduł bez rozbierania kierownicy? jest jakiś specjalny kod na pierwszej stronie ks.serwisowej? vag,klucze+fachowiec się znajdą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 montowano tylko moduły R i Q - oba obsługują zarówno tempomat jak i multifunkcyjną kierownicę. Jeśli chcesz dołożyc tempomat, to wystarczy ci manetka, vag, klucze i odrobina zdolności manualnych :>

Bzdura Sławek. W b7 tak samo były moduły podstawowe... :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Dokładnie tak. Ja też miałem podstawowy i musiałem zmieniać. :cool1:

W B7 montowano tylko moduły R i Q - oba obsługują zarówno tempomat jak i multifunkcyjną kierownicę. Jeśli chcesz dołożyc tempomat, to wystarczy ci manetka, vag, klucze i odrobina zdolności manualnych :>

jak rozpoznać moduł bez rozbierania kierownicy? jest jakiś specjalny kod na pierwszej stronie ks.serwisowej? vag,klucze+fachowiec się znajdą :wink4:

Tutaj masz kolego krótko opisane jak to zrobić. :good:http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t23501.0.html;highlight=tempomat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :good:

odkładam zakupy do spotkania z vagiem...

a mam niezła okazje manetka z modułem za 250zl 4E0 953 521 8E0 953 549 Q

nie da się sprawdzić modułu po kodach albo vinie?

sorry że tak nudzę ale śpieszy mi się bo będę montował RNS-E i może bym się wyrobił z tempomatem na 2w1 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz tempomatu lub kiery multi to na 100% masz modul podstawowy, więc smialo kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz tempomatu lub kiery multi to na 100% masz modul podstawowy, więc smialo kupuj

właśnie w tym problem bo mam kierownice multi... mówią że są dwie wersje z obsługą i bez, więc muszę najpierw dowiedzieć się jaki mam moduł, vag to ostateczność bo sam sobie tego nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz tempomatu lub kiery multi to na 100% masz modul podstawowy, więc smialo kupuj

właśnie w tym problem bo mam kierownice multi... mówią że są dwie wersje z obsługą i bez, więc muszę najpierw dowiedzieć się jaki mam moduł, vag to ostateczność bo sam sobie tego nie zrobie

ale co Ty chcesz zrobić??

Jeśli chcesz dołożyć tempomat to KAŻDY moduł obsługujący kiere multi, obsługuje tempomat.

Więc mysisz dokupić tylko taśme i manetke od tempomatu.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do zamontowania manetki trzeba demontować kierownicę?

Jeżeli tak to jak zdemontować trójramienną kierownicę multi, bo nie widzę żadnych śrubek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to wcześniej ale jest to o zamianie kierownicy, a ja mam kierownicę multi i chcę dołożyć manetkę tempomatu i nie wiem nadal czy kierownicę trzeba demontować czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to wcześniej ale jest to o zamianie kierownicy, a ja mam kierownicę multi i chcę dołożyć manetkę tempomatu i nie wiem nadal czy kierownicę trzeba demontować czy nie.

Tak oczywiscie musisz zdjąć :wink:

Tu w sumie temat o B6 ale procedura ta sama http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index84.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...