Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana starych wydudnionych głośników na nowe. Jakie wybrać?


maf10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w swojej audicy w przednich drzwiach posiadam stare już wydudnione głośniki typu nokia (nie system bose w takim razie ) które pierdzą przy bassie...
Chciałbym je wymienić na nowe, 130mm, lecz nie wiem na jakie parametry patrzeć...
moc RMS, skutecznosc w dB czy pasmo przenoszenia... ?
Od tygodnia czasu szukam to zawsze znajde takie , że RMS jest duże, lecz dB mało .. bądź na odwrót, lecz wczoraj znalazłem glosniki firmy HERTZ ktore wywyższają się minimalnie wszystkim od tych pozostałych (w tej samej rubryce cenjowej) głośników. Jedyne Moc maksymalna to tylko 80W gdzie pozostałe mają przeszło 100...
co o nich sądzić? czy zdecydować się na zakup ? w bagażniku mam skrzynie bassowa wraz ze wzmakiem. Obecnie na starych glosnikach nie gra az tak źle, a ja po prostu nie chcialbym by grało gorzej( bo chyba przy zakupie tego typu glosnikow gorzej nie powinno byc?)
Proszę o jak najszybsza odpowiedź bo chcialbym się na ten weekend tym pobawić :) POZDRAWIAM
Wiem, że jeszcze jest sposob aby kupić 160mm i sie bawic w dystanse itp itd ale to nie na teraz , raczej odpuszczę ten temat, moze kiedys w przyszłości :D proszę o pomoc, ewentualne linki do jakis glosników ktore możecie polecić do 160 zl, pozdrawiam :)

A TUTAJ TE GLOSNIKI O KTORYCH WSPOMNIAŁEM : http://allegro.pl/glos-hertz-dcx-130-3-super-jakosc-sklep-w-wa-i6014811472.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki mocy muzycznej mają tylko 40 wat, sam mam takie u siebie z przodu i jeśli mam być szczery to szału nie robią, grają lepiej niż ori ale jak za tą cenę to jest zdecydowanie poniżej oczekiwań, wczoraj dołożyłem na tył w drzwi większe 165.3 i znowu bez szału, na dodatek tył ma zbyt dużą głębokość montażową i musiałem trochę w mocowaniach boczków porzeźbić żeby mi znowu wszystko siadło na miejsce plus zdjąć obudowę z magnesów z głośników. Nie wiem jakby takie coś grało pod dodatkowym wzmacniaczem ale pod samym nie ori radiem gra to naprawdę średnio, trzeba sporo się pobawić przy ustawieniach żeby to jakoś zestroić ale i tak efekt jest poniżej oczekiwań jak na zestaw głośników za ponad 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. odnawiam temat, coby nie zakładać nowego o tej samej tematyce.
Audi a4b5 2000r po lifcie. U maniło mi się wymienić głośniki. Najpierw na półce z tyłu teraz jeszcze na przód, a dodatkowo myślę nad matami wygłuszającymi :D

Chciałbym zostać na Radiu Concert Plus. Obecny system nie grał źle. Tylko tylny prawy głośnik padł ;/ i od tego się zaczęło. Dodam że system bez BOSE, ale na tylnym lewym głośniku jest coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2648020.html

Nie znam się (wstyd) na sprawach nagłośnienia.
Z tego co czytałem i co chciałbym to na przód 13 cm + dystanse, tył 16cm + dystanse. Czy wystarczy teraz wybrać głośniki i podłączyć? Tak jak leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozważasz wygłuszenie to zakładaj wtedy na przód 16cm na dystansach. Z tym że te dystanse nie są tak łatwo dostępne, kiedyś sprzedawał je Kowi i ktoś jeszcze na forum, na allegro raczej nie dostaniesz, to dystans do ramy drzwi, nie do zmiany rozstawu jak przy głośnikach na półce.

Z tym tyłem może być trochę kicha bo pod oryginalnym radiem musisz mieć chyba podpięty ten wzmacniacz połączony z głośnikami półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.
Kupiłem AUDI A4 B5 '99 sedan i na półce mam głośniki z uszkodzonymi membranami, także muszę je wymienić. Info od Fenrira jest niepewne, ale trochę niepokojące - wydawało mi się, że nie mam żadnego wzmacniacza, a sygnał idzie prosto z radia.
Interesuje mnie zatem wymiana głośników na oryginalnej instalacji. Ktoś wie jaka jest moc radia AUDI Symphony (takie duże CD +kaseta) i czy bez instalacji wzmacniacza jest sens kupować jakieś lepsze głośniki, czy wystarczą najtańsze? Może propozycje?
Jeżdżę z dzieckiem i jestem daleki od głośnego słuchania muzyki, a już na pewno nie będę robił żadnej dyskoteki pod oknami sąsiadów. Potrzebuję taniego rozwiązania, które jednak nie pokaleczy mi uszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...