Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahania temperatury AFN


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dziwnym wahaniem temperatury. Kiedy silnik jest zimny i ruszam w trasę po około 5 km temperatura zaczyna się powoli podnosić. Gdy osiągnie już okolice 80C nagle wskazówka zaczyna powoli spać aż do 60C i później znowu zaczyna powoli wracać do 90 C. Po tym jak osiągnie już 90C to wahania temperatury na wskazówce nie występują.

Dzisiaj porobiłem trochę testów i zauważyłem, że:

- różnica temperatur między czujnikami engine, a instrument różni się o około 3-5 C czyli jest w normie

- po dynamicznej jeździe temperatura w engine wynosi około 99 C, w instrument 95, a na wskazówce równo 90

Dzisiaj mając zimny silnik wyruszyłem w trasę. Spokojnie jadę i obserwuje grupę 003 z intrument oraz wskazówkę temperatury. Kiedy temperatura na wskazówce osiągnęła okolice 80 C to tradycyjnie temperatura zaczęła spadać. Obserwowałem jak wskazówka zaczyna powoli opadać i kiedy pokazywała temperaturę 75C to wartość w grupie instrument wynosiła 63 C

1. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?

2. Rozumiem, że wartość temperatury na wskazówce jest odczytywana tylko i wyłączenie z czujnika w grupie instrument ?

3. Jak silnik ostygnie to tym razem podczas spadku temperatury na wskazówce będę obserwował wartość z grupy engine 007. Zobaczę czy tam też będą identyczne spadki występowały. Czy wartość temperatury 99 C w grupie engine po kilku km dynamicznej jeździe jest dopuszczalna ?

EDIT !! /////

Po dalszych testach okazało się, że czujnik z grupy 003 instrument - źle mierzy. To jest czujnik G2 ? Gdzie dokładnie on się znajduje i czy wymienia się go samego czy z razem z czujnikiem G62? Gdzieś znalazłem opinie, że G2 i G62 to zintegrowany czujnik. Oczywiście będę kupował oryginalny.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...