Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fis - zmiana wielkości spalania


Mordeliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanko odnośnie komputera pokładowego w A4 B5. Jakiś czas temu kupiłem auto i zatankowałem je do pełna. Weszło około 62 litry (według danych z książki). Wyzerowałem wszystko na fisie i ruszyłem do domu. Spokojna jazda, zmiana biegu przy 2000 tys obr/min, hamowanie silnikiem przy skrzyżowaniu i komputer średnie spalanie wyliczył sobie 10,5 litra. Troche pojeździłem spadło do 9,5 ale poniżej tej wartości nie da się zejść.
Zrobilem 630 km z czego 200 po trasie. Miałem 1/4 zbiornika i zapalila mi się rezerwa i fis pokazał że do zrobienia jeszcze 40 km. Wkurzyłem się i pojechałem na stację zatankować. Wlałem 46 litrów po 2 odbiciach pistoletu więc wskaźnik benzyny pokazywał dobrze i to fis się mylił.
Obliczyłem średnie spalanie i na 100 km wyszło mi 7,3 a na fisie było 9,5.

Moje pytanie: czy da radę przekodować fis w a4 b5 tak aby pokazywał mniej? I czy mogę to zrobić zwykłym vagiem czy musze mieć VCDSa?
Wiem że w B6 jest taka możliwość więc tutaj pewnie też.


Problem rozwiązany. Niestety nie udało się zmienić tego Vagiem ani testerem od Viakena. Ostatnia próba za pomocą Vasa udana.

Należy wejść w licznik potem w punkt 12 a następnie kanał 03. Wartości od 85 do 115. Ustawiłem na 85 policze śednie spalanie ręcznie i ustawie dokładnie.

Jakby ktoś miał jakiś problem to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...