Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie i Pranie wnętrza


marglu8049

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w przyszłym tygodniu przymierzam się do generalnych porządków wnętrza. Chciałbym się dowiedzieć jakie polecacie środki. główne chodzi o tapicerkę podłogi bo jest bardzo brudna (poprzedni właściciel raczej jej nie prał). Co w jakiej kolejności zrobić i jaki płyn do prania takiej tapicerki. Druga sprawa to oczywiście chciałbym również wyczyścić hurtem podsufitkę (jasna)

A wiec według kolejności:

1) Jaki presprey użyć?

2) Jaki środek do prania? - Rm 760 czy może jakiś inny?

3) Czym zaimpregnować tapicerkę i w jaki sposób?

I ostatnie pytanie na koniec. Czy do podsufitki użyć tych samych środków?

Podsufitka jasna a podłoga szara

Edytowane przez marglu8049
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam u siebie w firmie chemspec enzall i do prania i do czyszczenia.

Co mogę Ci poradzić:

Najlepiej oddaje samochód do firmy która zrobić to profesjonalnie :)

Nie używaj zbut dużo wilgoci do podsufitki tzn nie psikaj nie mocz jej bezpośrednio bo się odklei i opadnie na kolana.

Każda chemię wskazane jest dobrze wypłukać, bo po jakimś czasie może dać o sobie znać jak np zamoczysz czymś siedzenie.

Pisz jak by co na PW.

Postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o powerbust jako prespray? mi się dobrze tym czyści .. nie narzekam żeby plamy nie zeszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem powerbust,enz-all mi się bardzo sprawdza nie szukam innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prania i czyszczenia tapicerki polecam Valet Pro HD, ważne aby aplikować na mikrofibrę a nie bezpośrednio na tapicerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powiem ci tak, pracuje w firmie dorywczo która zajmuje się detailingiem i jak byś chciał kupić środki naprawdę dobrej jakości to przeliczając to na usługi które mógł byś wykupić w profesjonalnym miejscu starczyło by ci na 2-3 razy. Może krócej :kox: koszt dobrej kosmetyki to wartość 2-3 pakietów wnętrza w firmie która się tym zajmuje. Też kiedyś myślałem a po chu* wydawać tyle kasy jak można samemu zrobić to czy tamto w niedzielne popołudnie przy piwku, ale gdy zacząłem prace w owej firmie to dopiero widzę ile wkłada się pracy w drobne szczegóły na które zwykły właściciel nie zwraca uwagi a średnio samo wnętrze auta jeśli jest materiał z plastikami i podsufitką zajmuje nam 2-3 dni a jeśli skóra + impregnacja do max 4

Wybór należy do ciebie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze piszesz, bo pełno tego trzeba kupic i się człowiek uczy, a firma wsyztsko ma i robi dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po pielęgnacji wnętrza w moim b6. Świetnie sprawdził się APC jako cliner do deski rozdzielczej, super efekt, całość czyszczona szczoteczką, następnie nałożyłem NaturalLook od poorboy. Wszystko wyszło super, deska, kokpit jak nowe. polecam, APC starczy na kilkanaście aut, opakowania są 1l a rozcieńcza się to 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po pielęgnacji wnętrza w moim b6. Świetnie sprawdził się APC jako cliner do deski rozdzielczej, super efekt, całość czyszczona szczoteczką, następnie nałożyłem NaturalLook od poorboy. Wszystko wyszło super, deska, kokpit jak nowe. polecam, APC starczy na kilkanaście aut, opakowania są 1l a rozcieńcza się to 1:10

Potwierdzam, NaturalLook poorboy'a jest naprawdę dobry a przy tym uniwersalny, nadaje się zarówno do pielęgnacji elementów plastikowych jak i do impregnacji i odświeżenia skór. Fajny efekt i przyjemny zapach. Jeśli chodzi o podsufitkę to trzeba uważać, jak zaczynałem przygodę z auto detailingiem to miałem już nie miłą sytuację, poprostu się odkleiła. Nie nakładać preparatu bezpośrednio na podsufitkę, lepiej na ściereczkę i wcierać, warto też póżniej ją starannie odkurzyć żeby pozbyć się chemii. Teraz do prania podsufitki używam pistoletu pneumatycznego pod sprężarkę, daje lekką mgiełkę co sprawia że zapotrzebowanie na preparat jest minimalne i nie moczy za mocno materiału ale to już inna bajka bo wiadomo, że nie będziesz specjalnie tego kupował na 1 raz. W każdym razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...