Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia 6 biegów AVF wszystkie biegi na lewo przestały wchodzić


yosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kłopot. Wszystko było w porządku i nie dostrzegłem wcześniej objawów zbliżającej się awarii.

Mam A4 od niedawna trochę mnie zastanowiło bo miałem tak, że trzymając drążek biegów czułem na nim przyspieszanie auta jak i puszczanie gazu. Nie wiem czy to normalne.

Dobra do rzeczy. Nie miałem problemów z wrzucanie biegów wszystkie ładnie wchodziły a tu nagle się skończyło. Przestały wchodzić wszystkie biegi na lewo tj jedynka, dwójka i wsteczny. Drążek wykonuje mały ruch w lewo, ale w gore i w dół już nie chce. Jak użyje trochę siły, ale z wyczuciem to i tak wejdzie trójka lub czwórka. 3,4,5 i 6 wchodzą normalnie bez problemów.

Powiedzcie proszę, że to jakieś cegiełka a nie skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij mieszek i na wybieraku powinny być dwa imbusy do regulacji. Pobaw się nimi i biegi powinny wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tych imbusów, była osłonka na dwie śrubki 10, ale imbusowych nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąć tą osłonę przykręconą na dwie 10. Moim zdaniem to nie skrzynia ale wybieraki przy skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa szczęśliwie rozwiązana :) Pojechałem do kolegi na kanał i co się okazało. Po początkowym braku przyczyny ustąpiły też skutki. Koledze biegi udało się wrzucić. Po dokładniejszych oględzinach pod podłogą, pod drążkiem skrzyni biegów jakimś cudem zalegał kamyk 4 na 5 cm po jego usunięciu wszytko jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...