Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Adaptacja parametrów 001 i 003. zyski/straty?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Zawsze interesowało mnie dłubanie przy aucie i poprawienie czegoś na +, tak więc...

Silniczek AHU 90kM, VP-37 - standard

Tym razem zastanawiam się nad kilkoma wartościami regulacyjnymi, które można zmienić samemu, ale czy przełoży się to na cokolwiek odczuwalnego podczas jazdy/pracy silnika?

Aktualnie wtryski od AFN bez programu.

1.Co spowoduje zmiana wartości napięcia na nastawniku pompy?

- obecnie 1,5 V

- zmiana ku 1,7 V

2.Blok 003 "MAF"

- obecnie 270 mg/R

- zmiana ku 340 mg/R

Pytanka dodatkowe:

3.Spotkałem się na forum, że można zmienić dawkę startową. NIestey u mnie po zalogowaniu w VAGu i zmianie liczby na inną nie powoduje żadnych zmian pomimo, że VAG uznaje je za realne do zapisania (SAVE).

4.W bloku 004BS nie pojawia się LATE i EARLY. Czy to normalne w AHU?

Opublikowano

nie lepiej/prosciej napisac: "adaptacja kanału 001 i 003" ... nic nowego ... :naughty:

było o tym wiele razy ...

Opublikowano
  • Autor

wiem, że było, ale było napisane jak ustawić, a nie co mozna zyskać/stracić przez zmianę :mysli:

Opublikowano

wiem, że było, ale było napisane jak ustawić, a nie co mozna zyskać/stracić przez zmianę :mysli:

no to zle szukales .... :naughty:

Opublikowano
  • Autor

nie drocz się tylko zapodaj linka, bo siedzę tu i szukam od kilku godzin :tongue4:

Opublikowano

mała podpwiedz ...

co moze spowodowac ?

-zwiekszenie ilosci gnoju [nie jest to tak do konca ale niech tak bedzie]

-domkniecie EGR-a

Opublikowano
  • Autor

-zwiekszenie ilosci gnoju [nie jest to tak do konca ale niech tak bedzie]

To było Ad.1?

-domkniecie EGR-a

A to Ad.2?

A czym warto z tych dwóch rzeczy się pobawić i pokręcić? :naughty:

W jakim przypadku spalanie będzie większe, a w jakim mniejsze? Równoznacznie spalanie zwiększy się z niewielkim przybyciem mocy, czy odwrtonie?

może jest jakaś metoda na głoda i zejść do 3l gnoju/100km :polew:

Opublikowano

-zwiekszenie ilosci gnoju [nie jest to tak do konca ale niech tak bedzie]

To było Ad.1?

-domkniecie EGR-a

A to Ad.2?

A czym warto z tych dwóch rzeczy się pobawić i pokręcić? :naughty:

W jakim przypadku spalanie będzie większe, a w jakim mniejsze? Równoznacznie spalanie zwiększy się z niewielkim przybyciem mocy, czy odwrtonie?

może jest jakaś metoda na głoda i zejść do 3l gnoju/100km :polew:

przyrost mocy rzedu +5 % ...

[pozycja nr.1 , nr.2 sobie odpusc ... :wink4:]

Opublikowano
  • Autor

To się pobawiłem...

Zmieniłem napięcie z 0,68V na 0,78V, ale później po odpaleniu wzrosła dawka, więc po puknięciu w nastawnik ustawiłem na 3,5, MAF dałem na 320.

Zuważone zmiany:

- trochę lepsze przyśpieszenie na niższych obrotach

- Spalanie na postuju w bloku 015 waha się 0-0.39 (wcześniej 0,7..)

- w czasie jazdy przy 90km/h IV bieg spalanie wynosi 2,7l/h (wcześniej 4,6)

Trochę już przejechałem na tych ustawieniach i wyszło mniejsze spalanie /100km redukcja o jakieś 0,7l

:>

Może jest ktoś kto podważy moje wyniki?

Opublikowano
banshee

Zmieniłem napięcie z 0,68V na 0,78V,

Jakieś dziwne, niskie te wartości masz.W której grupie one są i jak je zmieniłeś? :mysli:

Ja w swoim 1z po zmianie dawki na 3.0 i MAF na 320 zauważyłem podobne zachowanie auta do twojego tzn. - lepsze przyśpieszenie na niższych obrotach i mniejsze spalanie gnojówki :good:

Opublikowano
  • Autor

kanał 001 na włączonej stacyjce "ON", bo gdy już odpalisz to jest już wartość około 1,35V wiadomo. :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.