Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ori audio, problem z tyłem. A4 B6 Avant


Adrian Patyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum, szukałem od jakiegoś czasu tutaj tematu z podobnym problemem, ale nie udało mi się nic znaleźć. Postanowiłem zmienić oryginalne nagłośnienie na coś sympatyczniejszego i mój wybór padł na zestaw u-DIMENSION EL COMP 6 + DAX ZGD-165 16,5cm. Całość chodzi / ma chodzić na Pioneer MVH-X380BT. Zabraliśmy się wczoraj ze znajomym za montaż, przód poszedł gładko i gra bajecznie, ale zanim zaczęliśmy montowanie DAXów na tył wyszło, że jak to określił znajomy "Tył nie gra, tylko wydaje dźwięki. Wygląda to tak jak by głośniki nie dostawały wystarczająco mocy. Cały tył działa, wzmacniacz i tuba oczywiście działają bez szwanku, problem tylko z tym niemrawym pojękiwaniem tylnych głośników. Nie zdecydowaliśmy się wymieniać póki co tyłu, bo nie bardzo wiemy jaką postawić diagnozę. Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym? Jakl puszcze dźwięk full na rear to słychać bas, ale żeby dosłyszeć muzykę to trzeba się naprawdę wsłuchać.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje, zapraszam do zdrowej dyskusji bo szczerze nie mam pomysłu jako laik z czym się możemy tam mierzyć, a wiadomo - chciało by się zrobić na gotowo :). Dodam, że prawdopodobnie jest tak od 4 lat odkąd kupiłem auto, po prostu wcześniej nie byłem tego świadom bo nigdy nawet nie siedziałem z tyłu u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlaczyles tylne glosniki? do originalnego wzmaka?

radio pionier przez cinch do wzmaka?

ten pionek ma wyjscie 2V na cinchu, to malo, lepiej 4V.

a moze masz filter czestotliwosci na sub wlaczony i dlatego slyszysz tylko bas?

janusz

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tylne głośniki tak jak pisałem, nie zdecydowaliśmy się ich póki co wymieniać więc zakładam, że jak to ori podłączone są do wzmacniacza. Radio do wzmaka idzie przez chinche, co do filtra nie wpadłem na to pójde zaraz pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

originalne radio ma mocne wyjscie do wzmaka, a pionek slabe.

Przod gra dobrze bo idzie besposrednio z radia.

nowe glosniki ( takze tylne) mozesz sprawdzic na originalnym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja od zakupu samochodu nie miałem radia ori, tylko instalacje audio. Był jakiś panasonic stary szrot, więc dla mnie ten pioneer to tak czy siak potęzny przeskok :). Poszedłem za twoją radą, zmieniłem w initial settings z rear / w.sub na rear/rear i tył ożył :)). Można wrzucać DAXy i myślę, że na jakiś czas będę zadowolony. Dzięki za radę, sam bym nie wpadł żeby tam pogrzebać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie ze tak prosto mozna bylo to zalatwic.

zreszta po to jest forum zeby sobie pomagac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...