Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5TDI [afb] Ogólny przegląd + rozwój


danzan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po długiej przerwie.

Jakiś czas temu kupiłem jako drugie auto A4 z dieslem V6. Miałem już kiedyś podobną ale z kodem AKN. Byłem bardzo zadowolony, małe spalanie, szybkie auto, wspaniały dźwięk i komfort nieporównywalny z traktorami 1.9. Ale jak zagłębiłem się w mechanikę okazało się, że silnik jest złożony z trzech innych jak nie lepiej, a oprócz tego część podzespołów pochodziła z silnika połączonego z automatem. Silnik brzęczał, dzwonił, nie paliły wszystkie świece i ogólnie dużo cyrków wyszło bliżej zimy.
To auto gra pięknie, silnik szumi jak samolot, równiutko, nic nie dzwoni, nie kopci, odpala na zawołanie i po zdjęciu przodu oraz obejrzeniu wszystkiego co widać z wierzchu wygląda na nigdy nie rozbierany. Normalne zapocenia, żadnego druciarstwa itp. Intercoolery czyste, wtryski też, nie widzę nic co daje sygnały że silnik jest w złej kondycji.

Pytania moje są takie:

W związku z tym, że to 6b manual + tempomat chciałbym osiągnąć moc jak najbardziej zbliżoną do 200km - co muszę zrobić dokonując jak najmniejszej ingerencji w mechanikę?
Czym różni się AFB/AKN od odmiany 180konnej?
Czy silnik zagada po spięciu z kompem z mocniejszej wersji?
Czy wtryski od odmiany 180 pasują do 150? (150 ma 0.216?)
Od jakiego motoru dopasuje lepszą/mocniejszą turbinę do AFB?
Czy wywalenie EGR, kata, czyszczenie dolotów oraz IC da zauważalne pozytywne zmiany dla silnika?

Pozdro i liczę na liczne odpowiedzi, nie odsyłające mnie do innych tematów.


Odkurzam temat. Jest ktoś kto potrafi udzielić mi info na powyższe pytania. Zorientowałem się, że wtryski bez problemu można wrzucić od mocniejszej wersji. Nie wiem jak wygląda temat turbiny. Jedni mówią, że są takie same 150/180, inni że są inne. Jak to jest. Modyfikacje chciałbym ograniczyć właśnie do zmiany wtrysków, turbiny i programu. Dowiedziałem się też, że silnik nie będzie w stanie pracować ze sterownikiem od mocniejszego modelu. Poproszę o informacje ponieważ przeszukałem forum, ale nie ma podobnego tematu. Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...