Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sytuacja z klimatyzacją A4 b6 1.9 tdi avb


audiER

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Koledzy dziwna sprawa. Od dłuzszego czasu czuć było nieprzyjemny zapach z układu (przy wlaczonym ogrzewaniu śmierdziało non stop, natomiast przy włączaniu klimatyzacji czuc bylo brzydki zapach przez kilkanascie sekund). Stosowałem juz wiele różnych srodków bezpośrednio do parownika, po niektorych np. Wurth smrod znikal na kilka miesiecy, pozniej sytuacja wracala. Ostatnio wymieniono mi rozrzad w samochodzie i mechanik rozlaczył układ, zlal czynnik itp. Teraz klimatyzacja sie nie załącza (bo nie doładowałem jej jeszcze), ale co najdzwniejsze nie ma juz wcale brzydkiego zapachu z układu - od uruchomienia wieje normalne powietrze. Co to moze byc? Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem po co mechanik rozłączył klimę do wymiany rozrządu a po drugie, klima nie chodzi to i brzydkiego zapachu z klimy nie ma.

Skoro musisz naładować czynnik to zrób przy okazji kompleksowe odgrzybianie klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem po co mechanik rozłączył klimę do wymiany rozrządu a po drugie, klima nie chodzi to i brzydkiego zapachu z klimy nie ma.

Skoro musisz naładować czynnik to zrób przy okazji kompleksowe odgrzybianie klimy.

Wiem, że nie powinien ale to zrobił. Ok, ale wczesniej nawet przy wyłączonej klimie śmierdziało (jak bylo wlaczone ogrzewanie) a teraz nie. Wcześniej jak klimatyzacja chodziła to nie smierdziało (tylko kilkanascie sekund po jej wlaczeniu czuć było nieprzyjemny zapach). Kompleksowe odgrzybianie w moim wypadku wiaze sie z demontazem calej deski i dostaniem sie do parownika - wyczyszczeniem go jakas chemia lub wymiana na nowy czyli ogromne koszty.

Edytowane przez audiER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...