Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja - problem z podłączeniem gateway


zyznos321

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam audi A4 B8 2008r z fabrycznie zainstalowanym radiem concert, bez gps.

Chciałem dodać kilka nowych funkcjonalności do radia (kamera cofania, gps itp.) więc dokupiłem coś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/7-Inch-Two-Din-Car-DVD-Player-Gps-For-Audi-A4-B7-2009-2015-with-Navigation/32436005311.html?aff_platform=aaf&aff_trace_key=efca39dc40e34fc08529beaa2685a907-1463045331465-08157-UjYFyVFUv&sk=UjYFyVFUv%3A&cpt=1463045331465&af=cc

Wszystko jest ok, ale mam problem z podłączeniem urządzenia do gateway. Moja kostka ma 20pinów, a kostka dołączona do zestawu 18 i 2 dodatkowe. Wygląda to tak:

ae1462948_sarsrxx.jpg

Mój gateway ma numer: 8T0907468H (czerwona kostka). Orientuje się ktoś może do jakiego gateway przeznaczona jest dołączona do zestawu kostka (czarna)?

Posiada ktoś może rozpiskę, do czego służą poszczególne piny?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś stwierdzić, oferta już nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chińczyki się najprawdopodobniej na mnie wypieli i nie odpowiadają.

W związku z tym ponawiam pytanie:

Może orientuje się ktoś do jakiego gateway przeznaczona jest kostka z zestawu?

Posiada ktoś może rozpiskę pinów w kostkach poszczególnych gateway-ów?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

@update

Muszę podłączyć 2 przewody od chińskiej nawigacji do gateway najprawdopodobniej do can high i can low. W gps jest funkcja wyświetlania prędkości i spalania. Orientuje się ktoś może które piny z tej rozpiski wybrać (drive train, extended, running gear, diagnostic)?

Gateway_8_T0907468.jpg

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przeciez rozpiske CANÓW :hi:

Tak, ale nie wiem za bardzo do których canow się podłączyć. Które są odpowiedzialne za dane na temat prędkości, spalania i obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie wtyke od RADIA ( twojego) tam masz kolory CANÓW i szukaj takich samych kolorów w gateway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Majfrendy przesłali złą instrukcję.

Adapter z pierwszego postu podłacza się do panelu klimatronika, a nie do gateway.

Że też wcześniej tego nie zauważyłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Majfrendy przesłali złą instrukcję.

Adapter z pierwszego postu podłacza się do panelu klimatronika, a nie do gateway.

Że też wcześniej tego nie zauważyłem :facepalm:

Daj jakiś filmik lub foty jak ten chinol działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej info, które przesyłałem niedawno jednem z użytkowników forum (nie chce mi się pisać od nowa) ;)

Kupiłem gps gdy trwała promocja 20% cashback w aliexpress. Dodatkowo otrzymałem 30$ zwrotu za niezgodność z opisem (urządzenie nie posiada wbudowanego radia FM). Czyli łącznie zapłaciłem 222$.

W zestawie z urządzeniem znajduje się uniwersalna kamera, ale nie do końca dobrze komponuje się z autem więc kupiłem dedykowaną: http://www.aliexpress.com/item/Promotion-HD-colorful-CCD-car-Rear-view-Camera-for-A4L-A4-A5-S5-Q5-8K-8T/32386737805.html?spm=2114.13010608.0.107.eNDtQc

Jeśli chodzi o samo działanie, nie mam obecnie żadnych zastrzerzeń. Uporałem się z podłączeniem i wszystko funkcjonuje jak należy. Mapy zmieniłem na własne (mapamap), ponieważ igo dołączone fabrycznie potrafiły wywalać błędy (wystarczy wrzucić inne mapy na kartę micosd).

Główne funkcjonalności to GPS, filmy, muzyka, zdjęcia z pendrive/sd, połączenie z telefonem przez bluetooth, kamera cofania z dynamicznymi liniami skrętu, powiadomienia o otwartych drzwiach itp.

Po założeniu mamy dostęp do oryginalnych funkcji radia oraz dodatkowych wymienionych wyżej. Przełączanie pomiędzy starymi i nowymi funkcjami odbywa się przez dotknięcie ekranu oraz za pomocą przycisku na kierownicy (u mnie przycisk od rozpoznawania mowy).

Nagrałem krótki filmik, jak to wygląda w rzeczywistości: https://drive.google.com/file/d/0B7I-YkOUcs8TTWRhT3Y4VzFfLW8/view?usp=sharing (kamera cofania włącza się automatycznie po włączeniu wstecznego).

Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra (odtwarzacz, mapy itp.). Niestety odrobinę na jakości tracą ekrany oryginalnych funkcji, ponieważ obraz jest rozciągany na ekran 7 cali (fabryczny miał chyba 6 cali), ale nie ma z tym aż tak wielkiego problemu.

Jeśli chodzi o montaż, jest on raczej prosty. Wyciągamy radio, ekran, schowek i wpinamy się w fabryczne przewody za pomocą specjalnego okablowania dołączonego do zestawu. Wszystko można później łatwo zdemontować bez żadnych uszkodzeń. przewody do kamery cofania ciągniemy przez progi do klapy bagażnika.

Tak, radio jest sterowane z panelu, a interfejs dotykiem. Dodatkowo z kierownicy przełączanie pomiędzy radiem, a interfejsem oraz głośność.

Stare funkcjonalności pozostają bez zmian. Bluetooth urządzenie posiada własny więc można używać wbudowanego lub tego z interfejsu (jak wygodniej).

Gdy odzywa się nawi wyciszany jest głośnik po stronie kierowcy i z niego leci komunikat. Po skończeniu komunikatu dzwięk wraca do wszystkich głośników.

Ekran najprawdopodobniej pojemnościowy, ponieważ działa dużo lepiej niż standardowe rezystancyjne.

Mapamap działa na 100%, ale automapa też się normalnie uruchamiała więc powinna działać (w ustawieniach podaje się ścieżkę do mapy). System działa w oparciu o Windows CE więc powinny działać wszystkie mapy dedykowane do tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem niedawno ekran dotykowy (chinska nawigacja), identyczny jak ten ktory kolega wyzej zainstalowal u siebie. Problem w tym ze cos nie funguje jak nalezy... Dotyk dziala, nawigacja dziala ale... przy komunikatach z navi wycisza sie lewy glosnik i cisza (brak komunikatu), USB, bluetooth da sie podlaczyc jednak nie ma dzwieku w glosnikach. Kombinowalem juz na wszystkie sposoby podlaczac to i nic. Czy czegos brakuje u mnie w radiu? dodam ze radio nie ma wyjscia AUX (ma tylko czytnik kart SD). Czy piny sa zle polaczone, te oryginalne z tymi w chinskich kostkach?

Jestem laikiem w tych sprawach wiec moze ktos cos by mi mogl podpowiedziec....

z gory dzieki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, u mnie po wpięciu się z chińskimi kablami od razu dzwięk działał normalnie. 

Gdy wejdziesz w tryb bluetooth lub odpalisz jakąś muzykę z USB ustaw w radiu (w oryginalnym menu) żródło na aux.

Wtedy powinien być normalnie dźwięk na głośnikach. Gdy korzystasz z navi nie musi być ustawione na aux, a komunikaty i tak powinny działać (nie wiem dlaczego u cb nie działa).

Przełączanie na aux jest konieczne przy korzystaniu z muzyki, video i bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem od poczatku ze potrzebne bedzie ustawienie w radiu AUX. Tylko ze tak jak juz pisalem wczesniej nie mam opcji aux w moim radiu. Czytalem gdzies ze jest mozliwe dolozenie tego poprzez kodowanie lub czeka mnie dodatkowo zmiana radia. Z tego co pamietam to jeszcze chyba gdzies jakies piny z chinskiej kostki wchodzily w slepe miejsce w radiu. Musze jeszcze raz sie do tego dobrac i porobic zdjecia, ale jak mam to rozebrac od nowa to odrazu mi sie odechciewa... ilosc tych kostek i kabli jest super latwa do upchniecia spowrotem w swoje miejsce, hahaha. Zabiore sie za to pewnie w sobote, porobie foty i sie odezwe jeszcze raz.

Dzieki wielkie za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2 czy 3 piny także z jednej strony szły w ślepe miejsce, ponieważ nie mam w samochodzie gniazda aux. Od strony radia były chyba jednak piny i wszystko jest OK.

Jeśli możesz, zrób zdjęcie, jak wygląda u Ciebie panel radia (przyciski). Masz przycisk CD/SD?

 

U mnie nie było fabrycznie wejścia AUX, ale dało się zakodować i można spokojnie przełączać na AUX.

Nie pamiętam już jak, ale najprawdopodobniej tym sposobem:

 

Kodowanie

  1. Wybierz STG 56 (radio)
  2. STG długie kodowanie -> Funkcja 07
  3. bajt 0
  4. Włącz bit 0
  5. umożliwić bit 2

 

Przełączane na aux odbywa się przez wciśnięcie CD/SD i przełączenie w source na aux.

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jest tak jak piszesz kolego. W radiu, z tego co pamietam, piny sa. Wyjscia aux na radiu nie ma. Jest tylko przycisk SD/CD. Sprobuje zakodowac w sposob jaki podales. Dam znac jak to ogarne, jednak z braku czasu zajme sie tym dopiero w sobote. Wielkie dzieki za pomoc...

Czyli jak w radiu mam piny a w kostce nie, czy oznacza to ze bede musial kombinoawc poprzez dodanie jakiejs dodatkowej kostki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wskazowki! Wszystko dziala! sprawdzilem okablowanie jeszcze raz i podlaczone bylo dobrze. Problemem byl brak AUXa w radiu. Po zakodowaniu wszystko dziala jak nalezy.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...