Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki


Musafa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem w wycieraczkami w A4 B5 96r ...problem polega na tym, że raz działają raz nie, mechanizm nie jest zatarty ramiona płynnie pracują.

Ogólnie gdy chcę raz przetrzeć szybę (manetka w doł) to raz działa raz nie, gdy wezmę na czasowe to tez raz działa raz nie. Gdy włacze wycieraczki na maksymalna prędkość (najszybszy tryb) wtedy działają zawsze.

Gdzie leży problem ? Może ktoś przechodził przez podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to podmień przekaźnik wycieraczek. Jak nic to nie da to wygląda na defekt manetki przy kierownicy.

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak zacznij od przekaźnika który jest po kierownicą u mnie był to nr 377 jeśli dobrze pamietam, manetka a i owszem czasem się zdarza. Ja miałem podobny przypadek z tym że u mnie po pewnym czasie wycieraczki już chodziły tylko na 4 biegu i okazało się że silniczek wycieraczek był walnięty nie wiem do tej pory czy szczotki się kończyły czy jakieś inne uszkodzenie (ja założyłem drugi i śmiga do dziś dzień) dziwne było to że chodził na czwartym biegu więc każdy mi mówił że silnik jest sprawny co się okazało nieprawdą. Naszczęście mogłem popodmieniać części i posprawdzać jak masz taką możliwość też tak zrób bo może się okazać ze wydasz trochę kasy a i tak nie będzie to latać jak trzeba a pierwsze objawy masz bardzo podobne do moich.

Edytowane przez CihyLBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzewam temat. U mnie sytuacja wygląda następująco: na pierwszym biegu (czasowym) nie ruszają się, na drugim też nie ruszają się natomiast na najszybszym od razu śmigają i uwaga jak zjeżdżam potem na niższy bieg (2) to już się rusza tak jak powinno jednak na pierwszym biegu potrafi raz się załączyć a raz nie. Tak samo jest gdy chcę sobie spryskiwaczem potraktować szybkę, spryskiwacz działa ale wycieraczka się nie załączy. Sprawdziłem już przekaźnik, wyczyściłem i solidnie nasmarowałem (łącznie z wybijaniem trzpieni) ramiona, silniczek rozebrałem tam gdzie jest ślimak i pozbyłem się nadmiaru smaru i doginałem jeszcze blaszki, kostki przeczyściłem pilniczkiem i nadal nie załączają mi się te wycieraczki PIEKIELNE dopóki nie załączę najwyższego biegu. Czy to może być wina silniczka? PS. Silniczek ma siłę (próbowałem go przytrzymać ręką i nie dałem rady). Jakieś sugestie co mam dalej robić? Kotś wie jaki rozmiar szczotek (Bosch 8D1 955 113A)?

Edytowane przez Shaggy88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...