Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja zanika po zjechaniu z autostrady


m1chal_p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przez ostatni weekend zrobiłem trochę tras po autostradzie, prędkość 160-190km/h, po zjechaniu z autostrady lub już nawet przy odjeżdżaniu z bramek dało się odczuć spadek wydajności klimatyzacji, po krótkim czasie nie chłodziła już wcale, ustawienie na LOW nie przynosiło efektu. Sposobem na przywrócenie sprawności klimatyzacji było zatrzymanie się, ponowne włączenie silnika i już było czuć chłód z nawiewów. Macie pomysł, co może dolegać mojemu Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na wentylator. Jak jedziesz to powietrze chłodzi chłodnicę klimy, ale jak stoisz w korku klima musi się wspomagać wentylatorem. Po włączeniu silnika klima może chodzić przez ok 10 sekund i powinien się załączyć wentylator inaczej czujnik odcina sprężarkę. Dobrze by było spisać błąd. powinien być powiązany z czujnikiem ciśnienia (zbyt wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ten mniejszy wentylator z prawej strony? Sprawdzałem błędy i jedyne co mam, to sporadyczny błąd silniczka klapy prawej.

Edytowane przez m1chal_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy z prawej, ale jak się załączy na pewno go usłyszysz :) Jest to jedyny posiadający silnik elektryczny, jak się nie włączy na postoju to znaczy że jego sterowanie jest uszkodzone albo sam wentylator, tylko dziwne że komputer nie odnotował przekroczenia ciśnienia w takim przypadku. Moim zdaniem na odległość chyba nie pomoże nikt, trzeba posprawdzać czujniki może one są uszkodzone i nie załączają wentylatora. Dobrze by było podłączyć aparat do serwisu klim i zobaczyć co się dzieje przy załączonym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...