Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mikrostyki zamka


stonka523

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ostatnio wymieniłem w swoim audi podnośnik szyby przedniej po stronie kierowcy. Po poskladaniu wszystkiego przestały mi działać Mikrostyki po prawej stronie przód i tył. Czy mogłem coś nabroic po stronie kierowcy czy to zbieg okoliczności?

Nikt nie pomoże?

Edytowane przez stonka523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche slabo opisales okolicznosci zdarzenia co tu duzo gadac ...

wymieniles podnośnik czyli cały moduł wraz z silniczkiem czy tylko silniczek ? Kostka w kolorze szarym z fioletową zapinką to kostka odpowiedzialna za sterowanie szybami + lusterkami i blokadą rodzicielską. Wymieniłeś moduł, więc nie wiesz czy moduł, który założyłeś nie jest walnięty. Proponuję najpierw powrót do starego modułu sprawdzić czy problem ciągle występuje przy starym module. Jaki był powód wymiany modułu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba słabo opisałem. Nie wymieniałem żadnej elektroniki, tylko sam mechanizm szyby kierowcy, ponieważ urwała się linka, reszta jest po staremu. Tylko przy wymianie wszystko odłączałem i po złożeniu prawa strona (pasażera) przestała działać, w sensie takim, że nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi przednich i tylnych po prawej stronie, na kompie też nie pokazuje informacji o otwartych drzwiach, reszta działa (lusterka, szyby). Może jakiś bezpiecznik? Czy coś nie podłączyłem? Pytam, bo nie wiem czy jest sens rozbierać boczek, czy szukać przyczyny gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z takich informacji konkretnych. Wymieniłeś linkę do podnośnika szyby od strony kierowcy -> poodpinałeś wszystkie kostki z modułu od strony kierowcy w celu dokonania wymiany -> po poskładaniu wszystkich tych elementów od strony kierowcy - nie działa sygnalizacja i reszta elektroniki strony prawej przód i prawej tył

Zgadza się ?

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poza tym, że nie do końca cała elektronika, bo szyby i ustawienia lusterek działają, nie działa tylko oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi, lampki w drzwiach i na fisie nie pokazuje, że drzwi są otwarte. Ogólnie zachowuje się to tak jakby padły mikrostyki w zamkach po prawej stronie. Tylko dziwi mnie to, że stało się to po wymianie tego mechanizmu i że przednie i tylne drzwi przestały działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal czegoś nie rozumiem.

nie działa tylko oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi, lampki w drzwiach i na fisie nie pokazuje, że drzwi są otwarte

ale to od strony kierowcy też ? czy od strony pasazera i prawego tyłu tylko ? Mianowicie chodzi mi o to czy od strony kierowcy działa wszystko prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od strony kierowcy działa wszystko. Problem jest tylko po stronie pasażera (przód i tył). Pytanie czy rozbierać boczek po stronie kierowcy po mogłem coś nie podłączyć czy nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, bo z tego co pamiętam bez spiętej wtyki na module od strony kierowcy nie pójdzie ci reszta szyb. Sprawdzę to jutro, bo będę u siebie tapicerke zdejmował i ci dam znać. Najpierw pasowałoby jakbyś podesłał kody błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, bo z tego co pamiętam bez spiętej wtyki na module od strony kierowcy nie pójdzie ci reszta szyb. Sprawdzę to jutro, bo będę u siebie tapicerke zdejmował i ci dam znać. Najpierw pasowałoby jakbyś podesłał kody błędów

Szyby działają, nie działa tylko oświetlenie, informacja na fisie po otwarciu drzwi LP, LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...