Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima raz działa raz nie działa


B_udyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, od niedawna jestem posiadaczem audi a4 b6 1.9tdi avf 2003r. i borykam się z problemem źle działającą klimatyzacją. Mianowicie chodzi o to że raz działa ale tylko przez chwile albo nie daje się włączyć. Prąd do sprężarki dochodzi ale jest to tylko 8V ( nie wiem czy tak powinno być bo wydaje mi się że prawidłowa wartość to 12V lecz nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji ). Gdy włączy się klimatyzacja na początku wszystko ładnie działa i dmucha zimnym powietrzem niestety tylko przez chwile bo napięcie jakie idzie na sprężarkę zaczyna spadać do około 4V wentylatory się zatrzymują i klimatyzacja przestaje pracować poczym prąd zaczyna narastać na sprężarce z powrotem do około 8V ale klimatyzacja się już nie włącza dopiero po ponownym włączeniu klimatyzacji "z palca" wszystko zaczyna działać i proces powtarza się. Wygląda to jakby coś nie trzymało napięcia szukałem informacji o jakimś przekaźniku od klimatyzacji ale podobno napięcie idzie bezpośrednio z panelu klimatyzacji czy może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem dodam ze klimatyzacja przechodzi bez błędów test Vagiem. Klimatyzacja jest szczelna i nabita nie ma żadnych błędów odnośnie czujnika wysokiego ciśnienia. Dodam że panel klimatyzacji nie jest orginalny ale przyuczyłem nr. vin. Niestety nie posiadam żadnych informacji co do orginalnego panelu z tego auta :(

Edytowane przez B_udyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...