Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie ori radia Peugeot 206 do wzmacniacza - da radę?


enczu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko


Sprawa wygląda dokładnie tak - moja dziewczyna ostatnio kupiła sobie 206-tke ale głośniki, które tam są nooo.. Nie powalają nie oszukujmy się ;) Zbliżają się jej urodziny i pomyślałem nad jakimś zestawem odseparowanym na przód. Radio to fabryczny Clarion, tutaj pojawia się pytanie, bo zdaję sobie sprawę, że takie radyjko nie uciągnie tak jak trzeba zestawu i w końcu braknie mocy. Czy jest opcja podłączenia wzmacniacza pod to radio? Z tyłu wygląda to mniej więcej tak:

DyKnALi.jpg


Co do zestawu myślałem o czymś takim:



Kolejne pytanko jest takie:

Dystanse będę potrzebne, czy głośniki w 206 podejdą bez problemu? Rozmiar wiem, że jest 165mm, ale ostatnio robiąc coś u kolegi w Passacie B5, były jakby plastikowe dystanse, dlatego pytam. Z drugiej strony wiem, że niektórzy sprzedający dają zamiast dystansów np. maty i mógłbym drzwi trochę obkleić chociaż.


Wiem, że radio nie powala na kolana, ale dziewczyna ma sterowanie radia przy kierownicy i nie chciałaby się tego pozbywać, a jak czytałem to trochę ciężko z montażem nieoryginalnego radia i pozostawieniu działajacego pilota i wyświetlacza ;)


Może ktoś bawił się kiedyś z tym małym autkiem i wie jak tam sprawa wygląda. Najbardziej jednak zależy mi na odpowiedzi co do radia i wzmacniacza.


Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli potrzeba jakiegoś adaptera to proszę o info, będę bardzo wdzięczny.


Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jednak zależy mi na odpowiedzi co do radia i wzmacniacza.

Nic trudnego, stosujesz konwenter sygnału głośnikowego czyli high output na wyjście do wzmacniacza low outpout :wink: takie coś konwerter_audio_03.jpg

Czyli zamiast normalnego wyjścia na głośniki będziesz miał RCA które podłączasz pod wzmacniacz i gotowe :thumbup1:

Edytowane przez -Tomas-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...