Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1z] temp50st, wymieniony termo, nie dogrzewa


las3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu pojawił się problem taki że przestał się dogrzewać silnik.

Historia taka, w połowie zeszłego roku silnik się nie dogrzewał, więc wrzuciłem nowy termostat (wahler), wszystko wróciło do normy - ~90 na blacie było, jakieś 3-4msc temu problem pojawił się ponownie, więc wtórnie wymieniłem termostat z tym że teraz na firmę gates, silnik dalej się nie dogrzewa. Z tym nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem stary termostat - jest zamknięty, a jak wrzucę go do wrzątku, ten się sukcesywnie otwiera. Więc można termostat wykluczyć?

Dziś podłączyłem się vag'iem i temperatury po trasie ~8km, prezentują się tak: silnik 49-51stopni, płyn miał koło 85stopni. Rura górna parzy, dolna zimna/chłodna.

Wentylator powinien się kręcić cały czas czy startować, bo tu się doczytałem że powinien a na innym forum że nie, i że ma jakiś czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyć się może, że i nowo kupiony termostat jest wadliwy. Jak na jednym kanale jest temperatura ~50, a na drugim ~85 przyjrzyj się czujnikowi temperatury.

Poczytaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-silnikow-tdi-logowanie/

termostat oraz G2/G62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony kontrolnie w zeszłym roku na ori, wtedy kiedy był problem z termostatem wahlera, ale mam gdzieś stary mogę go wrzucić kontrolnie, a logi będę mógł sprawdzić dopiero jutro, bo dziś już przy tej temperaturze nie wystygnie (chyba że późnym wieczorem) :)

#edit: wrzuciłem stary czujnik i mam 90 na blacie, a jak na złość miesiąc temu skończyła się gwarancja na ten nowy "oryginalny" :/

reasumując dzięki za nakierowanie na problem, temat uważam za rozwiązany.

Edytowane przez las3rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale to nic nie dało, będę śmigał na starym, przynajmniej działa, ale znalazłem jeszcze w bagażniku jakiś włoski ale zmęczony, ale nie wiem skąd go mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...