Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT rozładowuje aku po jeździe


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, mam 2 letni aku Molla, 75 Ah, od jakiegoś czasu zauważyłem, ze coraz słabiej kręci rozrusznikiem...Aż do momentu kiedy całkiem przestał kręcić...Potem chwilkę postoi i zipnie na tyle, żeby silnik zaskoczył. Im więcej jeżdżę, tym bardziej mam problem z rozruchem. Jak postoi zakręcę i jakoś pali. Aku ładowany prostownikiem prąd przyjmuje, prawie do 0 schodzi na prostowniku. Jest coś z ładowaniem nie bardzo, tylko, że nic nie pokazuje na desce rozdzielczej...Na początku myślałem, że to instalacja gazowa, ale odłączyłem ją, naładowałem aku, jeździłem na benzynie z rozłączoną instalką i auto zachowuje się tak samo, czyli po 12-16 godzinach rozrusznik coraz słabiej kręci, mimo, że aku naładowany na full...U gaziarza, jak instalkę podłączył pod prąd pokazywało napięcie na wtryskiwaczach 11,2-11,3 V...A po podniesieniu obrotów specjalnie nie wzrastało...Alternator i pasek kręci się jak trzeba...Jakieś pomysły? Aha, pożyczałem też używany aku 70Ah i było dokładnie tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś ładowanie wogóle? Jeżeli masz 11.2-11.3 tak jak pisałeś że jest na wtryskiwaczach to zdecydowanie za mało.

Koniecznie sprawdź jakie jest ładowanie na alternatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ładowanie jest na alternatorze 14,5 v, dalej nie ma...Ponoć to przewód od alternatora do rozrusznika, lubią gnić...Pytanko do Was, czy sam przewód to droga impreza, czy tylko ASO...? I jak z wymianą, w sobotę szykuje się daleki wyjazd, a nie ma czym jechać na razie...Jestem teraz u rodziców w Skarżysku i żadem mistrz fachu nie chce się podjąć do soboty-zagranica zjechała i na potęgę naprawia auta...Może ktoś coś w niedalekim świętokrzyskim podrzuci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...