Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędne wskazanie zasięgu na paliwie


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z błędnym wyświetlaniem zasięgu na paliwie. Tzn. wskazówka poziomu paliwa działa normalnie. Czyli tankuje do pełna i wskaźnik leci na max. W momencie zużycia powoli opada. Inna sytuacja ma się co do wskazania na fis zasięgu. Zawsze miałem chyba 1250 km po zatankowaniu do pełna?? Teraz jest różnie ale około 1160. Po ostatnim tankowaniu wskazywał przez długi czas 770km i z dnia na dzień wzrastało wskazanie aż doszło do 990 i normalnie zaczęła opadać. Przy czym wskaźnik normalnie wskazywał jak ubywało. Nie wiem w czym może być problem. MOże ktoś spotkał się z podobnym tematem. Wszędzie są opisy ale wskazanie na fis i wskaźnik pokazywał źle. U mnie wskaźnik dobrze a fis źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na fis. Mocniej depniesz to zasięg zmaleje. To normalne. Na fisie polegac nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS czy tam komputer oblicza zasięg na podstawie średniego spalania. Więc nie widzę tu nic nadzwyczajnego ani błędnego. Wręcz przeciwnie, wszystko jest w najlepszym porządku.


Po ostatnim tankowaniu wskazywał przez długi czas 770km

bo miałeś spalanie np. 12L/100Km

i z dnia na dzień wzrastało wskazanie aż doszło do 990

Bo pojeździłeś po dłuższej trasie i spadło do 8L/100Km Więc i zasięg wzrósł. Proste jak drut :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie robcie ze mnie amatora :)

Nidgy tak nie bylo. Trasy robie caly czas te same do pracy. Spalanie na tym samym poziomie.

Tankuje. Pokazuje np. Bo nie pamietam dokladnie 1160 km. Po nocy jest juz 770 a auto stoi w tym samym miejscu co zawsze, nie jest przechylone itp. Nigdy nie mialem spalanie 12l nawet na kompie. Do pracy mam 30km wiec z kompa wychodzi mi okolo 6. I takie wskazania mam na kompie. Wszystko inne pokazume dobrze tylko ten zssieg cos sie zdupcyl

Edytowane przez Onkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...