Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5] Ile żarówek / diod w zegarach?


tyfo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja piękna srebrna strzała ma oświetlenie deski które chcę/muszę zmienić i uzupełnić. Chcę wymienić wszystko na nowe i nie wiem ile diod kupić - bo na ledy chce wymienić (pytanie poboczne - czy jest sens wymieniac na led czy zostac przy zarowkach?). Najchętniej od razu wymieniłbym zegary na pełen FIS, ale niestety nie mam zegarów ani manetek, z czasem na grzebanie w aucie tez ostatnio ciężko...

Zatem pytanie z tematu - ile żarówek znajduje suię w zegarach a b5 rocznik 97? Oznaczenia na zegarach - UK NSI / 8D0 190. Wiem, że najprościej gdybym rozkręcił i zobaczył, ale może już ktoś to robił wcześniej i wie ile trzeba na wymianę całego oświetlenia deski.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz poglądowo ile potrzeba żaróweczek pomarańczowe to wartość 1,2W reszta 1,1W, ale nie wszystkie są wykorzystywane cześć to zaślepki wiec najlepiej odkręć sobie licznik i posprawdzaj.

licznikie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

A co w sprawie LED? Po włożeniu takowej do lampy świateł stopu (Bay15d chyba) zaczał mi buczeć sygnał zapalonych lamp - przy wyłączonym silniku i wciśniętym stopie. Nie wiem jak się zachowają zegary przy zmianie żarówek na LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz poglądowo ile potrzeba żaróweczek pomarańczowe to wartość 1,2W reszta 1,1W, ale nie wszystkie są wykorzystywane cześć to zaślepki wiec najlepiej odkręć sobie licznik i posprawdzaj.

licznikie1.jpg

Słyszałem, że żarówki T5/R5 do zegarów do B5 jest 9 szt a tu widzę, że 27 ? :shocked:

Nie wszystkie są wykorzystywane te miejsca jak już napisałem do zdjęcia czytaj dobrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...