Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak głośników z przodu oraz redukcji na głośniki


adam91_gw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupiłem Tydzień temu Audi A4 B5 rocznik 1997 i z przodu auta nie mam głośników. Aktualnie posiadam fabryczne radio Audi Concert (kaseciak) oraz jakieś głośniki z tyłu pod szybą. Chcę zamontować głośniki z przodu oraz wymienić radyjko na Pioneer MVH-150UI (wyjąłem z poprzedniego auta). Czytałem co nieco o tym, że tylne głośniki mogą mi nie grać po wymianie radia na niefabryczne, ale tamtą kwestią zajmę się później.

Moje pytanie jest następujące:

1) Podobno w tym aucie głośniki z przodu mają mieć 130mm. Wiem, że lepiej by brzmiały 165mm, ale nie chcę bawić się w przeróbki, więc zakupię 130mm. Sposób montażu do boczka jest na 3 śruby, czyli potrzebuję kupić taką ramkę do głośników (znalazłem na necie takie plastikowe co można przykręcić do boczku na 3 śruby, a głośnik do tej ramki na 4 śruby, jak każde głośniki). Zmierzyłem rozstaw śrub w boczku i wychodzi na to, że mają około 10-11cm, czy jest możliwe, że głośniki były też w Audi 100mm a nie tylko 130mm?

2) Głośniki trzeba jakoś podłączyć, a w aucie nie mam konektorków, aby podłączyć głośniki. Znalazłem tylko taką wtyczkę (czarna, niska, szeroka) na 2 piny. Rozumiem, że potrzebują kupić adapter/redukcję na glośniki do Audi A4 B5? (chcę się upewnić, bo znalazłem takie coś na necie) Głośniki będą grać bez tej redukcji jak utnę wtyczkę i dolutuję konektorki do podłączenia głośników?

Będę bardzo wdzięczny za odp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że efektu ze 130mm nie będzie żadnego, nawet z wszelkiego rodzaju Hertzów i innych głośników, najgorsza 165mm zagra lepiej jak najlepsza 130mm, więc jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku to pobawił bym się w rezanie i wstawienie czegoś ze 165.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jakieś rzeźby w aucie mogą być dla mnie czasochłonne, a zależy mi na szybkim montażu głośników, bo mam dość słuchania stacji radiowych (słucham tylko swojej muzyki z USB) i to jeszcze z tylnych głośników, które w dodatku grają kiepsko. Możliwe, że później zmienię je na większe, jak mi nie będą odpowiadać. Swoją drogą dziwne, że w A4 głośniki są 130mm, a w dużo mniejszym aucie (Ibizie) miałem 165mm. Aha i moje fabryczne radio Audi Concert ma uszkodzony wyświetlacz (kilka kresek na nim nie wyświetla się) - da się to jakoś naprawić, czy zawracanie głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...