Skocz do zawartości
IGNOROWANY

luz na wale


mariuszbielsko

Rekomendowane odpowiedzi

hejka jakie objawy moga byc przez luz na wale? jaki jest dopuszczalny luz {czy nie powinno byc zadnego}

pozatym mam taki problem przy ruszaniu z gazem lub bez tak jak by tył dopinal sie po chwili i jest szarpniecie,

co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

183

Ja kilka dni temu zauważyłem że jadąc na 5/6 biegu przy około 2000 obrotów jak wcisnę gaz do deski to zaczyna trząść samochodem jak bym jechał po tarce i dzieje się tak do około 2300 obrotów, potem wszystko ustaje i jedzie się gładko. po rozmowach ze znajomymi i sprawdzeniu wszystkiego z kanału doszliśmy do wniosku że najprędzej przyczyną jest luz na podporze wału, jednak narazie nic jeszcze z tym nie robiłem. Czy ktoś miał podobny problem albo czy ktoś wie czy nasze przypuszczenia są właściwe?

Dodam jeszcze że 3tyg temu auto dostało nową mapę na 260km/470nm i zaczęło ślizgać się sprzęgło, zanim jednak zaprowadziłem auto do warsztatu, zauważyłem że sprzęgło przestało się ślizgać a kilka dni później zauważyłem to szarpanie na 5/6 biegu... Nie wiem dlaczego tak się stało ale może ktoś wie i mi podpowie ;)

I jeszcze jedno pytanie jak się już tak rozpisałem: jak ruszam z miejsca na mocno skręconych kołach to również trzęsie autem, podobnie jak na 5/6 biegu przy 2000obrotów. Jak ktoś wie co to jest to będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka jakie objawy moga byc przez luz na wale? jaki jest dopuszczalny luz {czy nie powinno byc zadnego}

pozatym mam taki problem przy ruszaniu z gazem lub bez tak jak by tył dopinal sie po chwili i jest szarpniecie,

co to moze byc ?

Podpinam się tez to mam i nie wiem co to jest!!!Pomocy!!! Tak jak by w moście się coś zazębiało!!! Na prostych kolach nie ma tego!!! Tylko na skręconych i po chwili ustępuje.Jak w koło jeździsz to cisza w lewo i w prawo tylko przy starcie na skręconych kołach co jest wrrr Help!!!... A i dodam za na wstecznym też to jest i też tylko na skręconych kołach... POMOCY!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie panowie tylko przy ruszaniu , co do wału wczoraj zawiozłem go do sprawdzenia okazało sie ze wał jest sprawny mimo delikatnego luzu nie wymagal regeneracjii

co do reszty wszystkie cztery półosie sa sprawne nie ma co im zarzucić ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie panowie tylko przy ruszaniu , co do wału wczoraj zawiozłem go do sprawdzenia okazało sie ze wał jest sprawny mimo delikatnego luzu nie wymagal regeneracjii

co do reszty wszystkie cztery półosie sa sprawne nie ma co im zarzucić ,

Gdzie dawales wał do sprawdzenia?

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...