Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie problem, obciera opona


Marcin Tułacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam a4 b8 2008 2.7 tdi, fwd, manual i koła 245/35/19, z tyłu mam dołożone dystanse i jest problem z obcieraniem się opon tylnych o błotniki po wjechaniu w nierówności, tył mam w ogóle niżej niż przód, po pomiarze od ziemi do krawędzi błotnika z przodu wychodzi mi ok 70cm a z tyłu ok 68cm. eZawieszenie mam wbite 1BA.

I tu pytanie, chciałbym rozwiązać dwa problemy tzn. wyeliminować ocieranie tylnych opon o Błotniki bez demontażu dystansów oraz odwrócić proporcję nachylenia auta czyli żeby przód był niżej niż tył ewentualnie na tej samej wysokości.

pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Jak nie chcesz ściągać dystansów to wymień opony na węższe, przelicz co taniej wyjdzie

2chcesz równo lub przód niżej wymiana sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wymień dystanse na cieńsze. Ja u siebie też mam 245/35/19, zawieszenie 1BE i przy pełnym obciążeniu (5 osób + bagaż) nic nie ociera.

Generalnie wymiana zawieszenia i cieńsze dystanse powinny załatwić Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1BA i zanim założyłem dystansy tez mi nie przycieralo ale kiepsko wyglądało. No dobra poszukam wpierw sprężyn które usztywnia tył i obniża przód dalej zobaczymy czy bedzie potrzeba zmiany opon na węższe.

Kontynuując temat rozglądam się za sprężynami i na razie znalazłem eibach pro kit za ok 600pln i mts technik w podobnej cenie, co byście polecili, coś z tego czy może jeszcze coś innego?

Jeszcze jedno pytanie, które sprężyny polecacie bardziej eibach czy mts technic (najlepiej z doświadczenia), chodzi mi o to, które są twardsze, nie dobijają na dziurach tak mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...