Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż RNS-D problem


Szefzzzxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem a4 b6 które na 99% miało

Oryginalnie RNS-D mam antenę na dachu i myśle ,częściowo instalacje ,facet który nim jeździł lubił chyba wieś Tuning ,stwierdzam to po"lampach seksu" z przodu ori juz zamowione ale chodzi o co innego miałem w nim Radio JVC 2din i z racji ze nie lubie ulepszać tego co zrobiła fabryka wywaliłem je pierwsza opcja to był BNS 5.0 z racji tego ze po jakimś czasie czytaniu lektury i przekonaniu sie na własne oczy mam inne wtyczki "w ogóle do tego starego JVC była jakas porażka przeróbki ciężko ogarnąć ,zakupiłem RNS-D i pojawia sie problem radio nie dostaje produ z wtyczek które posiadam mam czarna ,brązowa ,czerwień lub mocno intensywnie pomarańczowa oraz dwie wtyczki antenowe ,nie wiem jak to ogarnąć ,macie może jakieś zdjęcia poglądowe jak to ma wyglądać ta instalacja żeby wszystko działało jak powinno tzn chodzi mi tylko o radio ,żadna navi i inne funkcje mi sie nie potrzebne pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brazowa wtyczka iso ma 4 lub 8 przewodów to jest zasilenie przodu , kodowanie radia prawidłowe ? masz bose czy standard? to że masz antenę na dachu nie świadczy o tym że w ori było rns-d mogło być zamontowane symphony i mała navi

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna oraz brązowa kostka są 8pinowe do tego posiadam czerwona kostkę 10pinow ,dwie anteny i jeden kabel bez kostki :/ dodam ze do czarnej kostki puszczone są tylko 3 kabelki ,z kodowaniem zero problemów wiem jak to sie robi i posiadam oryginalny kod

Niestety przy próbie wbicia kodu wyskakuje SAFE-Pin nicht angeschlossen!

Brązowa wtyczka ma 6 przewodów i nie wyglada na majstrowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kodowanie robi się kompem a nie wpisanie pinu komunikat na nawigacji informuje o złym lub braku podłączenia safe pinu na 100 % w twoim aucie nie było fabrycznie rns-d. Daj foto ftyczek ale obawiam się że sam nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ,ze mieszkam w Niemczech a tutaj nie ma takich magików od car audio jak w Polsce ,druga sprawa jest taka ze mam 3 te kostki czarna,brązowa i czerwona oraz dwa kable antenowe ,dodatkowo jest jeden kabel grubszy z cienkimi kabelkami w sobie który został pozbawiony kostki ,ale jakiej ? I czy pisząc z telefonu mogę tutaj wrzucić jakoś zdjecie tej mojej instalacji radiowej ?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne gruby kabel pozbawiony wtyczki to kabel od zmieniarki cd. Do ogarnięcia tego potrzebny ci elektryk i to z komputerem żeby zrobił kodowanie z tego co napisałeś to w instalacji jest brak safe pin a czerwona kość nie jet potrzebna do rns-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę kiepsko bo tak jak pisałem nikt mi tutaj tego nie zrobi a jak ktoś sie podejmie to za cenę dwóch RNS-E ,sam nie jestem w stanie tego zrobić jak mam Vaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag zrobisz kodowanie ale elektrykę musisz sam ogarnąć lub to komuś zlecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma schematów tym bardziej ze u ciebie z tego co opisujesz było coś ucinane i teraz nie wiadomo co dokładnie tam jest narobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lekko słabo bo nie ma w ogóle punktu zaczepienia co z czym sie je ,myślałem ze ktoś juz miał podobny problem

No jedna kostka jest ucięta ,gruby kabel i z niego kilka cienkich kabelków wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do funkcjonowania rns-D tylko radia powinny wystarczyć dwie kostki czarna plus brązowa i antena ,wiec co muszę z nimi zrobić żeby to ruszyło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...