Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyzszy profil opony A4 B8 Avant


Panderman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien metlik w glowie spowodowany przez sprzedawce opon. Planuje juz zakup opon zimowych, a wedlug instrukcji do mojej B8 pasuje tylko i wylacznie 225/50/17.

Sprzedajacy natomiast pokazywal mi na swoim komputerze oficjalne zamienniki wedlug niemieckiego TUV do B8 Avant 3.0 TDI 176 KW Quattro i wedlug tabeli dopuszczalny tutaj byl jeszcze 225/55/17.

Poza jego komputerkiem nigdzie takiej informacji nie znalazlem.

Sprzedawca twierdzi, ze na polskie drogi wyzszy profil jest lepszy, bardziej komfortowy, a jedyny minus takiej drobnej zmiany z 50 na 55 to male przeklamanie licznika.

Co o tym sadzicie? Czy ktos robil juz taki manewr i czy gra jest rzeczywiscie warta swieczki?

Nie zalezy mi na tym, zeby oszczedzic, bo opony sa dla mnie bardzo wazne, ale akurat zima urodzi sie coreczka i komfort jest jak najbardziej najbardziej na miejscu.

Z gory dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, omijaj szerokim łukiem takich sprzedawców. Do B8 to 255/50/R17. Jeśli chodzi o 17", to w mojej wlepce jest jeszcze 245/445/R17. Wejdź sobie na http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/205/60r16/i sam porównaj. Przy 255/50/R17 średnica koła to 656.8 mm, a przy 255/55/R17 to już 679.3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...