Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Valeo, co to za śruba ?


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w lampach zespolonych Valeo wymieniałem żarówkę H7, zauważyłem że soczewka rusza się na prawo lewo (dość delikatnie). Po zdjęciu obudowy od świateł widać że zamontowane jest to na czterech śrubach, z czego jednej u mnie brakuję, i jedna była luzna. Pytanie do Was co to za śruba?? -_- Próbowałem różnych, a starych coś wykręcić nie mogę ... Nawet tej co dokręciłem -_

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/zdjecie/b20ee416d5ab499e

O ile się nie mylę są to te śruby.

Ooo, a wiesz może czemu ? Patrzyłem to tylko to może być przyczyną tego "luzu", czy każda tak ma jak złapię mocowanie od H7 idzie poruszyć soczewka prawo-lewo, ale góra dół się nie da. I ogólnie myślałem że cztery przychodzą... I to jest tak w każdym z dwóch reflektorów ? I w tym czwartym miejscu po prostu ma być dziura i tyle ? Możesz rozwinąć odpowiedź jak się znasz, bo nie widziałem żadnego opisu tej sytuacji w internecie, a może nie jednemu to spokoju nie daje.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to chyba własnie te miejsca. Czemu tylko 3? Nie mam pojęcia, jak przerabiałem swoje lampy na bixy to każda soczewka była przykręcona tylko na 3 śruby, w obudowie do której przykręcone są soczewki są tylko 3 otwory na śruby ;) Na dole soczewki jest przykręcone na 2 śruby a na górze tylko na tą od strony kierunku- ręki nie dam ale tak kojarzę. Czemu ma luzy? Też ciężko stwierdzić, mogą być wyrobione mocowania w soczewkach, mogą być też wyrobione otwory w które wkręca się śruby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, tak jak piszesz u mnie właśnie brak tam śruby, tej bliżej grila górnej. Dziwne w obudowie 3 otwory, a w odbłyśniku 4 ... dziury w obudowie nie widać i stąd te zamieszanie, bo patrząc na odbłyśnik widać 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...